Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől alakulhatott ki ez a dudor?

Mitől alakulhatott ki ez a dudor?

Figyelt kérdés
Karácsony környékén észrevettem, hogy az alsó fogsorommal szemben (remélem érthető) egy apró dudor keletkezett. Próbáltam nyomkodni, volt már ilyenre példa, de akkor el is tűnt. Ezt a dudort már 2x sikerült kinyomnom, de vissza is jött, most már hagyom. Tegnap még kicsi volt, mára nagyobb lett, érezhetően. Nem vöröses, nem is fehéres, inkább lilás, mintha egy ér pattant volna meg. Nem dohányzom, múlt nyáron szívtam el életemben először két szálat, azóta sem, minden nap mosok fogat, szájápolással nem hiszem, hogy gond lenne. Nem tudom, lényeges e, hogy van egy lyukas fogam, amit a jövőhéten fognak betömni. Vélhetően a dudor keletkezése táján már ki volt lyukadva, de eddig nem vettem észre, mivel nem fájt. Köszönöm előre is a válaszokat!
2016. jan. 18. 16:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudsz róla képet feltölteni? MErt nem igazán tudom értelmezni, hogy pontosan hol van a dudor.

Az alsó ajkad belső felszínén? Akkor valószínűleg egy apró nyálmirigy van begyulladva/elzáródva.

2016. jan. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ott jött ki. Remélem csak annyi lesz, és nem valami sokkal komolyabb.:)
2016. jan. 18. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!