Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudok még valamit tenni az...

Tudok még valamit tenni az arcdagadás ellen?

Figyelt kérdés

Na a sztori:


Szombaton fájdogált az egyik felső fogam, ugye van a két középső, és ha valaki néz szemből, akkor a két középsőtől egyel jobbra. Nem a szemfog, hanem ami előtte van. Megjegyzem, az utolsó tömés óta érzékeny szélre, hidegre-melegre, de sajnos nem mentem fogorvoshoz időben. Vasárnap megint fájt, de elvoltam fájdalomcsillapítóval. Hétfőn ugyanez, csak amikor hazafelé mentem, először a fogorvoshoz. Röntgenezett, kinyitotta, gyökérkezelést elkezdte, és holnap kellett volna visszamennem. Keddre bedagadt a fél arcom, és délután visszamentem, megint átpucolta, emellett antibiotikumot és fájdalomcsillapítót szedem.

De adott egyben beutalót a szájsebészetre ma reggelre.

És szerencse, mert ma reggel még dagadtabb volt.

Ugye bementem, megvizsgálták, röntgen, aztán felvágták az ínyem, és raktak bele valami jódos gézcsíkot. Hazajöttem, belázasodtam, és hánytam is. De ez csak egy fellángolás volt, mert azóta teljesen jól vagyok, nem is fáj semmi, csak annyi, hogy ott a vágás, és a gézcsík, és rossz az íze, meg vigyázni kell.


És az arcom még mindig dagadt, és egy kicsit nyomja a szememet, és az könnyezik.


A kérdésem az lenne, hogy mit tudok tenni itthon még ezért? Pénteken kell visszmennem, de ha rosszul vagyok, akkor holnap.


Jól vagyok, csak mit tudok tenni a dagadás ellen? Mert olvastam sok mindent, de nem tudom mivel ártok és használok.


Nagy és piros az arcom.



2016. jan. 20. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Jegelést,öblögetést,a párnád ne legyen alacsonyan,esetleg gyulladáscsökkentő,de nem irritáló ételek-italok,és Cataflam.

Drukkolok,hogy minél előbb legyél túl rajta

2016. jan. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Akkor azt mondod, jegeljem? Féltem, mert valahol azt olvastam, hogy meleg kell rá.


Öblögetésnél esetleg kamilla vagy sós víz? Ezeket is olvastam.

2016. jan. 20. 14:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Hideg vizes borogatást szoktam rátenni ilyenkor az arcomra, a jegeléstől félek, hogy megfázik a csont az arcomon.
2016. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2016. jan. 20. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet?
2016. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Már teljesen lement az arcdagadás, 6000 forintért rakattam bele gyógyszeres gyökértömést, amin most cement van.


Jövőhéten megyek vissza, és a fogba raknak végleges tömést, amire még van garancia, amúgy 6000 lenne, így minden okés, ennyivel meg is volna.


Köszi a kérdésed :)

2016. febr. 12. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!