Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után? Kéne pár tanács.

Foghúzás után? Kéne pár tanács.

Figyelt kérdés

5 órakkor húzták ki a bal alsó hatos gennyes fogam. Nem fajt, semmit nem éreztem. Viszont azóta vérzik. Nem olyqn nagyon vészes, de folyik belőle aa vér. Normális ez? Meddig fog tartani? Nincs itthon gézlapom, amire raharaphatnék, de lenyelem a vért.

Meddig fog vérezni, honnan látom majd hogy képződött rajta olyan vérdugó?


2016. jan. 21. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj vissza és kérj az orvostól tanácsot. Majd ha begyógyul a seb, akkor menj el egy vérvételre és laborvizsgálatra, hogy a trombocitaszám rendben van-e és esetleg kérj beutalót egy hemostazeológiai vizsgálatra (véralvadási faktorok vizsgálata).
2016. jan. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig szorito kotes nelkul nehezen fog elallni a verzes.A fogorvos kellett volna adjon egy par csere gezlapot, ameddig elall a verzes. Ha tenyleg nincs semmilyen steril lap otthon, mikrozz meg egy wc papir gongyoleget es arra harapj ra jo szorosan. vigyazz ne maradjon papirdarab a sebben, de azert jobb lenne elmenni egy steril kotesert a gyogyszertarba
2016. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ket gezlapot tettek a szamba. Egyet miutan kihuzta egyet meg mikor kiengedett, de fel ora utan kiszedtem mert ereztem hogy veres elegge mar. Gyogszertar itt haromkor bezar, ugyelet csak a szomszed varosban van, oda nem bicajoznek most el.. meg ugy sehova. Nem akarom elhinni hogy amiert verzik meg ennyi vizsgalat kene. :O
2016. jan. 21. 19:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem mikor fogamat húzták, hazafele vasútállomáson leöblítettem egy felessel. :d
2016. jan. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A vért ne nyeld le mert fájni fog tőle a gyomrod, öcsémnek két napig vérzett, el se akartam hinni, és nem is bölcsességfogat húztak. A vérdugónak kéne kialakulni, ha megpiszkálod nem biztos létrejön. Egyébként meg profibb orvosok összevarrják aztán nincs ez.
2016. jan. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van steril géz gurigátok /pld. a kocsi elsősegély dobozában/ akkor az is jó. Abból le tudsz vágni egy darabot és összehajtogatod. Attól is függ, hogy mennyire vérzik. Ha csak szivárog, akkor az nem baj. Nekem is ugyan ez volt, és csak éjjel állt el a vérzés. A vért le ne nyeld, mert ki fogod hányni. Jegeld kívülről az arcodat.
2016. jan. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Még az este elállta a vérzés, most reggel piciz éreztem, de az szerintem már csak a szám volt.

Fájni seem fáj, minden szuper. :D

2016. jan. 22. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!