Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan adjam elő itthon, hogy...

Hogyan adjam elő itthon, hogy fogszabályzót szeretnék?

Figyelt kérdés
Nyilvánvaló, hogy szükségem van rá, de itthon ez a téma soha nem aktuális. Már nem nagyon szeretnék várni vele, mert rendezett fogsort szeretnék, és már 18 éves vagyok.
2010. márc. 27. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak simán mondd el hogy szabályos fogsort szeretnél (egyébként nem csak esztétikai szempontból előnyös hanem a fogak egészsége miatt is). Nekem is volt de nem én akartam hanem kiált az első két fogam és anyumék szerették volna hogy szépek legyenek a fogaim, persze hálás vagyok nekik azért, hogy elvittek.
2010. márc. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj el sulis fogdokihoz, és kérj tőle beutalót.

Én így csináltam, tudom, hogy milyen szar olyankor, ha ez úgymond tabutéma, de hidd el, csak a kezdeti lépés a nehéz. :)

Aztán persze lehet magándokihoz is menni, én is ott kötöttem ki. Mert aztán már majdhogynem lelkesebbek voltak szüleim, mint én. Én is és ők is tisztában voltak vele, hogy kellene fogszabályozó, de se ők, se én nem mertem/mertük felhozni a témát. Az más kérdés, hogy az ő felelősségük lett volna, mégis én léptem, de ezt most hagyjuk.

Vagy azt is mondhatod, hogy fáj az állkapcsod, ropog/pattog, és nagyon rossz, mert amellett hogy fáj, idegesít is. Aztán elmész ezzel fogdokihoz, az pedig 110%-ban rá fogja fogni a rendezetlen fogsorra és az ebből adódó harapási rendellenességre, tehát fogszabályozást fog javasolni, innen pedig viszonylag egyszerű a dolgot.


Remélem segítettem valamit, én már 1,5 éve fogszabályozós vagyok, és imádom, egyáltalán nem várom, hogy levegyék. :)

2010. márc. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem mi a baj...a szabályos fogazat hozzátartozik a kulturált megjelenéshez. Miért okoz gondot hogy erről beszélj? Esetleg az anyagi oldala miatt?
2010. márc. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem az anyagi okok a gond... Egyszerűen - ahogy a második válaszoló nagyon jól leírta - tabutéma. Nem tudom, hogy vezessem fel. A sulidokihoz nem szeretnék elmenni, nem szimpatikus (bőven elég évente egyszer hozzá menni).
2010. márc. 28. 22:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor mondogasd, hogy fáj az állkapcsod... Hidd el, be fog válni.
2010. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!