Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki kell műteni az egyik...

Ki kell műteni az egyik fogamat. Ez mennyire fájdalmas, kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Volt egy lyukas fogam, ami letörött és sajnos mindig húztam, hogy majd elmegyek és most már nem lehet mit csinálni vele, viszont kihúzni sem tudja mert eltörne a fog ezért ki kell műteni. Utána amíg gyógyul meg a varratszedés mennyire fájdalmas? Be szokott dagadni?
2016. febr. 4. 14:47
 1/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nekem a bölcsességfogamat műtötték ki, be ellett vágni az ínyemet, mert nem bújt elő a fog rendesen, mert rosszul nőtt. Hát, maga a műtét nem fájt, de nem hazudok, amint kiment az érzéstelenítő, majd besz-rtam, annyira fájt. Napokig alig tudtam enni, az első 1-2 napban én az ágyat nyomtam és nyöszörögtem, folyamatosan ki voltam ütve fájdalomcsillapítval.

A varratszedés sima ügy, az nem fáj.

2016. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úristen...Köszönöm a gyors választ!:)

Ettől féltem, hogy amint elmúlik az érzéstelenítő hatása borzasztóan fog fájni...A tesómnak is ki kellett szedni a bölcsességfogát, de még kicsi voltam ezért nem nagyon emlékszem rá, csak az rémlik, hogy mennyire örült mikor először tudott normálisan enni:)

2016. febr. 4. 14:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól elérzéstelenítik, akkor nem fog fájni, ha kiáll a zsibbadás, akkor majd vegyél be fogra való fájdalomcsillapítót, estére, vagy másnapra bedagad az arcod, jegelni, vagy borogatni kell. Nekem csak első nap kellett bevennem fájdalomcsillapítót, másnap már nem fájt annyira, de 2 napig lufifejem volt, úgy feldagadt az arcom.
2016. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Ne izgulj, szedj mellé fájdalomcsillapítót, és átvészeled. Sok sikert! :)
2016. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Akkor majd feltankolok fájdalomcsillapítókból:) Egyszer volt egy fogam, ami két napon keresztül be volt gyulladva, az sem volt kellemes, de ez biztos durvább lesz... Jövő hét kedden megyek majd, addig még felkészítem magam rá:)

2016. febr. 4. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írják, jól érzéstelenítik és észre sem veszed. Nekem is volt egy fogvésésem és egyáltalán nem fájt. Még meg is kérdeztem a dokit, hogy kész van? Utána vettem be egy érzéstelenítőt este és kész, kicsit sajgott de elviselhető volt műtét után.
2016. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!