Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Peyronie's disease (pénisz...

Peyronie's disease (pénisz hegesedéséből adódó fájdalmas görbület) műtéten átesettek tapasztalatai?

Figyelt kérdés

A műtét abból áll, hogy a barlangos testeket fedő tunica albuginea-t (rugalmas kötőszöveti tokot) a görbület ellenkező oldalán varratokkal összehúzzák, ezáltal a péniszt kiegyenesítik, hogy megszűnjön a fájdalom és javuljon a vérkeringés.

Lásd google :

Peyronie's disease

scar tissue in penis

penile curvature

bent penis

peyroniesforum


Videó a műtétről (18 éven felülieknek)

http://www.youtube.com/watch?v=yR4b8bZ8BSY



2014. júl. 24. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a sima görbület műtétje. A peyronie esetén a helyzet nem ilyen egyszerű, és ott általában felfelé ível a görbület, tehát alulra helyezik az egyenesítő varratokat.
2014. dec. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Állítólag ezt csinálják heg esetén is.
2014. dec. 14. 11:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, a kettő egészen más. Van a "veleszületett" görbület. Sztem ez nem veleszületett. Engem azért műtöttek görbületre mert kiskoromban mindig a lábaim közé szorítottam a farkam merevedéskor (reggel, este, úgy aludtam...) + szoros alsónadrág. Mindig ebben az állapotban merevedett meg, így kialakult egy 45 fokos görbület. Ha visszamennék az időben, nem műttetem meg. Egyenes lett, de két helyen elpattant a varrat, annyira merevedett volna lefele, ami meg belső sérülést eredményezett. A belső sérülések vezetnek a Peyronie-plakkokhoz, amik olyanok, mintha megkövesedne a pénisz egy része. Ezekben többé nem fut vér és nem nyúlik meg. Akinél nagyon kiterjed, amellett h eleve a rosszabb keringés miatt gyengébb a merevedés, felfelé ível majd a görbület (ha felül volt a sérülés), mert nem nyúlnak meg a felső részek. Nekem a két varratszakadás miatt megjelentek apró plakkok, melyekkel már nem lehet mit kezdeni. A merevedésem jóval gyengébb, néha fáj, rövidebb, a műtött részen pedig még érzem, h nem gyógyult be teljesen. 45 fokos görbület esetén mivel a hímvessző rugalmas alkalmas normális nemi életre, sőt bizonyos pózokban előnyös a szex terén, jobban élvezik a nők mint az egyenest farkat. Visszasírom a görbe, ám egészséges farkamat. Persze kínoztam én rendesen műtét nélkül. Feszítgettem felfelé, hátha egyenesedik, az ilyen csak ártani tud egyébként. Peyronie műtéte esetén már nem lehet javítani a keringésen, mivel amely részre kiterjedt, az már visszafordíthatatlanul elváltozott.
2014. dec. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vagyis lehet javítani a keringésen átmenetileg
2014. dec. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szóval a peyronie műtétje esetén a görbületen lehet javítani biztosan az ellentétes oldalra tett varratokkal, viszont ott ahol a plakk van, a keringés helyrehozhatatlan. súlyos esetben kiszedik a plakkot, betesznek a helyére vmi felfújható protézist.
2014. dec. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A tanulmányok szerint a plakk helyére szövet-közeli anyagok beültetésével próbálkoztak, de nem jártak sikerrel, mert az anyagdarabot szintén hozzá kell varrni a környező szövetekhez, ami újra hegeket hoz létre. Valójában nincs erre a szarságra megoldás. Elvileg tart már ott az orvostudomány, hogy szöveteket hozzon létre, de valahogy mégse hallottam olyanról, akinek ez a problémája megoldódott volna. Akinek meg nincs erekciója a nagyfokú görbület, vagy a sikertelen műtét hatására, annak be szoktak ültetni egy pumpát, hogy pumpálja magának fel a farkát. Gyönyörű élet lehet az is.
2014. dec. 15. 00:14
 7/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=Epnhf5onJaQ

Ebben a videóban a szájból pótolják a plakkosodott részt. :/

2014. dec. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem az anyag jellegével van a probléma. Nyilván azt ki tudják venni innen-onnan. A probléma a vágással és a varrással van. A vágás és a varrás vonala heggel gyógyul... Tehát kivesznek egy plakkot és csinálnak helyette egy másikat.
2014. dec. 15. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!