Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek ebbe menjek bele?...

Szerintetek ebbe menjek bele? (többi lent)

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Már több orvos is mondta, hogy fogszabályozásra van szükségem. Eddig nem szerettem volna, mert annyira nem volt látványos a probléma. Most viszont kinőttek felül a bölcsességfogaim, és még jobban előre tolták a fogsoromat. Ezért hosszú idő után elmentem újra fogszabályozásra. Elég rossz hír fogadott. Ahhoz, hogy fogszabályzóm legyen, ki kell húzni alul-felül két két egészséges fogamat. Ez elég drasztikusan hangzik számomra. Az orvos még azt is mondta, hogy nem muszáj vállalnom, de akkor rosszabb is lehet a helyzet. A kérdésem az lenne, hogy kinek van már tapasztalata ezzel kapcsolatban? Ha kihúzatnám a fogaimat a fogszabályzó hátra tudná úgy tolni a fogaimat, hogy teljesen megszüntesse a lyukakat? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

2016. febr. 8. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt hasonló problémám, a felsö fogsoromban nem fértek el a fogak és emiatta szemfogaim kb 45 fokban elöre kiálltak, ami elég csúnýan nézett ki.


A fogorvos a szemfogak mögötti (egészséges) kisörlöket kihúzta, és rövid idö alatt zátódott a helye. (azért a zenfogak mögötti fogakaz, mert így a fogsorból nem hiányzik optikaila a szemfog sem, egyáltalán nem lehet észrevenni a a hiányt.


Szerintem megérte, mert normális fogsorom lett.

2016. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem is az a baj, hogy nem férnek el a fogaim. Azért kéne kihúzni, mert nem lenne helyük a hátra tolt fogaknak. Csak én abban reménykedtem, hátha a bölcsességfogakat akarják kihúzni, mert azok állítólag rosszabbak is szoktak lenni, meg kevésbé látszanak. Még több orvost is megkérdezek majd, hátha valakinek más a véleménye.
2016. febr. 8. 12:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos a bölcsességfogak kihúzása sem volt elég, na meg a hátsókat nem lehet a bölcsességfogak helyére húzni. Ezért kellett kivenni a két négyes fogamat. Ennek másfél éve, a szemfogak már elfoglalták a négyesek helyét, a metszők is mindjárt beérnek mellé, még kb. fél mm.
2016. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ezek szerint neked is az első hozzászólóhoz hasonlóan sikerült a lyukak megszüntetése. Ez megnyugtató. Akkor lehet, hogy én is vállalom a fogszabályozást.
2016. febr. 8. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az öcsémnek húztak ki felül kettőt, alul kettőt a fogszabályzó miatt, mert keresztharapása volt. Kellett ugyan hozzá 4 év, de nagyon szép lett a megoldás, eltűntek a rések és a probléma is megoldódott.
2016. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hú, a 4 év nagyon soknak tűnik. De legalább jó lett a végeredmény. Valószínűleg én is a foghúzás mellett döntök. Ma megyek az orvosomhoz, és elmondom neki a döntést. A jövő héten fogják húzni a fogaimat. Eléggé tartok tőle. Nem is a foghúzástól félek, inkább attól, hogy mennyire fog látszódni a fogak hiánya.
2016. febr. 10. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!