Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózisra lap. Műtétet...

Endometriózisra lap. Műtétet javasoltak, menjek bele v. nem?

Figyelt kérdés

Egy ujjbegynyi kötött csomót találtak a méhem mögött(nem tudni h.hol van megtapadva,hasfal v.végbél fala,tehát végbéltükrözést is javasoltak).

Félek az egésztől,ill.lehet,ha ,,megpiszkálják''rosszabb lesz?!

Szeretnék gyereket,ha megmarad a csomó lehet vállalni,nem zavarja a méhet?

Azt is hallottam,h. terhesség alatt el is múlhat v.lelassul az endom.,igaz?

Köszi a válaszokat!



2016. jan. 31. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem muszáj, akkor ne. De ha az egészséged, vagy életed múlik rajta. Akkor műttesd meg. A vizsgálatokat minden esetre csináltasd meg.
2016. febr. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbálj meg előbb teljesen gluténmentesen étkezni pár hónapig! És ha megteheted, ezen kívül csak bio minősítésű élelmiszert fogyassz. Ha ettől nem múlik el, akkor műtét.

Nekem volt két laparaszkópiás műtétem endometriózis miatt. Akkor még nem tudtam, hogy a glutén megvonása és a bio étkezés a megoldás.

Igen, hallottam, hogy terhesség alatt elmúlhat az endo, viszont épp miatta jóval nehezebb teherbe esni....

2016. febr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!