Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fülfájás rossz fogtól?

Paradicsom31 kérdése:

Fülfájás rossz fogtól?

Figyelt kérdés

Fájhat a fülem azért, mert van rossz fogam? Holnap megyek fogorvoshoz. Ha ezt mondom neki, akkor gyökér kezeli is?

Nem félek a fogorvostól.

Veletek történt már ilyen? Esetleg arcüreg fájását is okozhatja rossz fog? Néha fájdogál is a fog.


21 l



2016. febr. 10. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,nekem a bölcsesség fogam miatt fájt úgy,hogy majdnem becsurrantottam.
2016. febr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kisugározhat a fájdalom a fülbe, de nem ettől függ hogy gyökérkezelik-e.

Az arcüreg alsó részébe belóghat foggyökér ami komoly gyulladást is okozhat.

2016. febr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem úgy fáj a fogam, hogy majd behugyozok, csak érzem néha, hogy belenyilall, de van, mikor észre sem veszem.
2016. febr. 10. 17:10
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha betömi, utána jobb lesz?
2016. febr. 10. 17:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze.


Én is ennyi vagyok, most jártam sokat fogorvoshoz, mindent rendbe tett. Gyökérkezelni akkor kell, ha már olyan mértéki a szuvasodás, lehet egy töméssel megúszod, ami nagyon jó lenne. Kérésre max húz, ha olyan a fog.

12 éves okozott egy rossz fog (hátsó alsó 6-os) nagyon erős fülfájást, konkrétan a nyakizmom is fájt tőle, beállt a nyakam egy nap alatt, csak féloldalasan tudtam tartani estére (mire a szüleim hazaértek) és a sürgősségin kötöttem ki este. Ott kaptam nagyon erős fájdalomcsillapítót, másnap fül-orr-gégésznél voltam és ott kaptam kenőcsöt is a fülemre, de attól a fogtól el is búcsúztam utána, a fogorvos először leskalpolta, de inkább kihúzták.

2016. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha betömi a fogam, utána elmúlik a fájás?
2016. febr. 10. 17:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem egy borzalmasan rossz fogról van szó. A felülete szuvas, és a fogköznél. Nincs bedagadva, nincs begyulladva. Csak néha fájdogál.
2016. febr. 10. 17:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvileg el kell múlnia, de ha nem akkor gyökérkezeli.
2016. febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!