Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha vannak rossz fogaim, de...

Ha vannak rossz fogaim, de egy nap 3-4 alkalommal mosok fogat és szájvizet is használok azzal meg tudom akadályozni a szájszagot?

Figyelt kérdés

A rossz fogaim régóta megvannak,de a gyakori fogmosás és a szájvíz használat is hosszú ideje igaz rám.

Napközben nincs is gondom,de reggel rossz szájízzel ébredek,a szagot nem érzem,de gondolom büdös is lehet ilyenkor a leheletem.

Van rossz szájíz kellemetlen szag nélkül?

Mindent megteszek a fogaim megóvásáért csak fogorvoshoz nem vagyok hajlandó menni.Nagyon rossz tapasztalataim vannak korábbról és nem hiszek semmilyen kamu szövegnek,hogy semmi az egész.Az én tapasztalataim pont az ellenkezőjét bizonyítják.



2016. jan. 24. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Márpedig a rossz fogak meggyógyulni maguktól nem fognak. Ne várd meg, míg bedurran az összes, mert bef_sol a fájdalomtól.Csináltasd meg, de aztán is rendszeres ellenőrzés + fogmosás, fogselyem, szájvíz.
2016. jan. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az dicséretes, hogy sokat mosol fogat, és szájvizet is használsz, de a már rossz fogaid megtartását illetően, csak időt nyersz. Előbb utóbb annyira tönkremennek, hogy vagy kénytelen leszel elmenni a fogorvoshoz, vagy megvárod, amíg szépen kirohadnak. A fogmosás nem váltja ki a fogorvost ebben az esetben. Keress másik orvost, és állj neki helyrehozatni a fogaid.
2016. jan. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.Napi szinten vívódom ezzel a dilemmával,próbálom meggyőzni magam,de csak nem sikerül.

Megnéztem egy rakat videót a neten kezelésekről,hogy legyőzzem a félelmem,de csak rosszabb lett.Az a sok hegyes szerszám és a kapkodó mozdulatok egy kicsit sem nyugtattak meg.

Ha csak tömésekről lenne szó már régen rászántam volna magam,de nálam sokkal komolyabb a probléma és nincs bizodalmam senkiben.Félek már a diagnózistól is,de tudom,hogy már nem sokáig halogathatom.

Az én fogsorom már soha nem lesz szép,csak legalább egészséges lehetne,de ahhoz még iszonyú sokat kell majd szenvednem.

2016. jan. 24. 11:38
 4/9 A kérdező kommentje:
A fájdalomtól nem félek,azt jól bírom,a többi az ami aggaszt.
2016. jan. 24. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Miféle többi? Minél késöbb mész annál sz-rabb lesz (szagra is!)! Ezt gondold meg. Ha valami egyéb sulyos betegséged van ami miatt már nem érdemes erre költened az más!
2016. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Miféle többi?


Mondjuk,hogy felvágják a fogínyem,hogy vésnek,kalapálnak a számban.Ez talán nem elég ok a félelemre?

Hogy sok vér lesz meg hasonlók,ezektől félek.

A fájdalomtól nem.

2016. jan. 24. 11:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Elhatározás kérdése. Ne tedd azt amit én. Húztam, halasztottam. Végül, csak 8 épp fogam maradt. Akkor szántam el magam és mindet kiszedettem. Idáig ne jussál el, bár a műfogaimmal, a csirkecsontot is ledarálom, szotyizok, stb, de csak nem az eredetiek. Kapd össze magad és addig tetesd rendbe, még lehet.
2016. jan. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A sok fogmosás felsértheti a fogzománcot, így még több gondod lehet. A beteg fogból bekerülhet a vérkeringésbe a baktérium így más eü problémáid is lehetnek.

Megfázást meglehet úszni orvos nélkül, szuvas fogak viszont nem fognak begyógyulni. 6 éves gyerekek kibírják a fogorvost, akkor te is kibírod. Gondolj arra, hogy milyen boldog és büszke leszel ha végre túl vagy rajta!

2016. jan. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted :/

Nekem is vannak rossz fogaim,de az a sok rossz tapasztalat...már nem merek elmenni fogorvoshoz

2016. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!