Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a térképnyelvet a szájgombától?

Figyelt kérdés

2016. febr. 12. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Az egyiket gézlappal le lehet törölni.
2016. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nekem folyamatosan változó folt van a nyelvemen, fényesebb, és fehér a szegélye. az egyik nagyobb már most gyógyul be, a nyelvem alján most kijött egy, de régebben ott is volt, de begyógyult. Néha érzek pici égető érzést, bár nem zavar nagyon.

Ez térképnyelv, vagy szájgomba?

2016. febr. 12. 20:33
 3/10 A kérdező kommentje:

Vagyis ilyen enyhén csíp picit itt-ott.


De ez már 3 hónapja tart...mármint csak néha produkál valami tünetet. Aztán kiterebélyesedik, majd fokozatosan eltűnik, és megjelenik máshol.

Akkor ez ártalmatlan térképnyelv?

2016. febr. 12. 20:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem állítólag térképnyelvem van. Eddig nem okozott semilyen problémát.


Elvileg senkinek sem okoz eü problémát az elvileg inkább csak esztétikai. Ha éget, viszket, vagy más akkor az nem térképnyelv. Szerintem mutasd meg orvosnak.

2016. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon picit éget csak, és azt sem mindig.


Ezt olvastam:


"A térképnyelv tünetei A nyelven vörös, ovális kidudorodó szigetek láthatók fehéres szegéllyel. A nyelvszemölcsök megnagyobbodott piros pontok formájában láthatók, elszarusodás is megfigyelhető. Sok esetben először az égő érzés jelentkezik, és bizonyos ételekkel (csípőssel, forróval, és savanyúval) szembeni érzékenység, a látható tünetek csak ezután alakulnak ki."


Picit égő érzés volt a nyelvem elején, most kialakult rajta egy.


A szájgomba ennyi idő után nem terjedt volna tovább a száj többi részére?

Mellesleg pl most semmilyen tünet sincs.

2016. febr. 12. 21:29
 6/10 A kérdező kommentje:
68%-os kihez fordultál ahol ezt megerősítették? Fogorvos vagy bőrgyógyász?
2016. febr. 12. 21:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Fogorvos.


Hát akkor nem tudom.


Boraxos ecsetelőt próbáltad már?

2016. febr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem próbáltam.


De ha gomba lenne, nem terjedt volna már szélt a szájban? Pláne 3 hónap alatt

2016. febr. 12. 22:29
 9/10 A kérdező kommentje:

Most is jött a nyelvem 2 oldalán úgy a nyelv közepe felé két ilyen folt, amik nagyobbodnak. Hátrébb az a 2 nagy ami volt, meg már majdnem teljesen eltűnt. A nyelvem hegyén is van egy, annak a területe 1 nap alatt is változott. Most az is kezd "begyógyulni".


Ez azt jelenti, hogy ez ártalmatlan térképnyelv?

2016. febr. 14. 09:44
 10/10 anonim válasza:
Nekem is ez a bajom, igazából semmi javulást nem tapasztalok, pedig azt irtak par honap alatt megszunik. Most keszulok majd dokihoz menni vele, mert en neha ugy erzem,mintha leegettem volna forro teaval. Te azota voltal dokinal?
2016. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!