Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a szájsebészeti...

Bendes Szilvia kérdése:

Mennyire fáj a szájsebészeti kezelés? Győri szájsebészetre kell mennem,7fogamat húzzák ki. És nem mllékesen kismama vagyok.

Figyelt kérdés
Félek hogy rosszul leszek,vagy valami ilyesmi. Évek óta szenvedek fogfájással,már rengetegszer megfordultam fogászaton.Most viszont úgy gondoltam elég,megcsináltatom,mert egyébként nagyon ronda,és felül nincs ép fogam. a doki szerint menthetetlen,és jobb ha kihúzzák. Én szinte rettegek,még sos jártam ilyen helyen,viszont már nem bírom a mindennapos fájdalmat elviselni. Valakinek tapasztalat,Győri szájsebészetről?? Vagy járt már valaki hasonlóképp??
2016. febr. 17. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszerre 1 fognál többet nem húznak ki és nagyon fáj. Mért kellett megvárni a terhességet? Érzéstelenítő nélkül akarod kihúzatni?! Én még azzal együtt is könnyeztem és 2 hétig edzeni sem tudtam foghúzás után. Azt nem tudom milyen a győri, én Pesten voltam.
2016. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
naaa....azért egy foghúzás nem a világ vége!
2016. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem már kihúztak pár fogamat. Csak az érzéstelenítőt éreztem, de azt is pillanatokig, utána a húzásnál egyáltalán nem éreztem fájdalmat.
2016. febr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1-es, adnak érzéstelenítőt terhesen is.
2016. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szabad kèrdezni hány éves vagy, hogy olyan sok fogadat nem lehet megmenteni, pláne első fogakat. Tényleg menthetetlenek? Sok fogorvos gyökérkezeli, illetve a törött fogból is épit fel.
2016. febr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek kismamaként érzéstelenítő nélkül húzták a fogát sebészeten, mert a baba légzését leállította volna az érzéstelenítő (veszélyeztetett volt így is).


Húznak amúgy többet egyszerre, ha úgy van 4et is, az a max. Anyukámnak anno a műfogsor miatt kivették a gyökereket, 4et húztak, egymás mellettit. De szintén rokonnak 4 bölcsességet húztak ki egyszerre. Ez függ a vérzéstől is, az első után befogják az orrot, hogy fújj egyet és hogy mennyire vérzik, hogy bírok.

2016. febr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 1es. Nem vártam meg a terhességet,mint írtam már megcsinált fogat húznak. Kilazultak,valamilyen fogínybetegségem lehet talán,nem érdemes megcsinálni már mert mozognak. És 21éves vagyok,pont ezért mentem bele a szájsebészeti kezelésbe,mert pótoltatni szertném amit kihúznak. Húztak már terhesen fogamat,kaptam érzéstelenítőt is,viszont szájsebészeten még sose voltam,nem tudom mire számítsak. Egyébként tavaj decemberben 3at húztak,igaz nem egyszerre. Annyi hogy félek hogy talán jobban fáj ha sz.sebészeten húznak.
2016. febr. 18. 15:30
 8/9 A kérdező kommentje:
a szivem a torkomban dobog,de muszáj mert szinte már enni sem tudok. Gyógyszert meg nem igen szedhetek. Gondoltam hogy nem megyek,majd elmúlik. Első kiababámmal mikor terhes voltam,húztak,idegkezeltek,tömtek,egyáltalán nem fájt. Mostmeg félek mint egy ovis hogy mi lessz velem :).
2016. febr. 18. 15:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne a foghúzástól félj, inkább attól, hogy sikerül vagy nem a protézis, mivel azzal több gond van, mint a rossz foggal.
2016. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!