Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Idegölő anyag használata után...

Idegölő anyag használata után mennyire fájhat a gyökérkezelés?

Figyelt kérdés

Voltam fogorvosi vizsgálaton ahol kiderült hogy jobb felül a kisőrlőmet gyökérkezelni kell. Nem fájt a fog, be sem volt gyulladva(most sincs), érzékenységre is csak akkor lettem figyelmes amikor a fogorvos azzal a hegyes pálcával piszkálta. Tett bele valami cuccot, amiről azt mondta hogy idegölő és azért adja, hogy a gyökérkezelés ne fájjon. Valami keserű-savanyú cucc volt.(Most ilyen hófehér tömés látszik a fogamban, nem tudom hogy ez maga az idegölő anyag, vagy csak a záró tömés. Kicsit fura hogy ott van illetve picit feszül, de nem fáj).


Eddig egyszer voltam gyökérkezelésen (bal oldalon lent az egyik rágófog) másik fogorvosnál, ott sem volt gyulladt a fog, de mégis az érzéstelenítő ellenére is, majd becsokiztam amikor azzal a hegyes kis tűvel piszkálgatta a gyökeret. Mondjuk nála nem emlékszem hogy kaptam volna hasonló szert.


Tehát ha ez a dolog megteszi a hatását, akkor nem fog fájni a gyökérkezelés? Vagy csak csökkenti a fájdalmat?



2016. febr. 18. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam nem így zajlott egy kezelés sem.

Először kifúrta és kiidegelte. Egy napig a fog nyitva, Aztán vissza gyógytömésért. Ami ennék vatta, valamibe beáztatva,gondolom máshol is. Az benne pár napig,Aztán a ,,helyes kis fehér valami" azaz az ideiglenes tömés. Az egy hétig benne,ha nem fáj,utána gyökértömés és utána fedőtömés. Nálam ilyen volt az első. A mostanival meg szenvedek. Meg volt az idegelés,a vatta, az ideiglenes,de ma kiszedtemert borzasztóan fájt és nyitva hagyta meg fertőtlenítette ismét. Nem tudom mi lesz ezzel, három hete szenvedek ezzel a fogammal, mert a sima töméstől is fájt,ezért gyökérkezelte. Pedig míg be nem tömte nem fájt.

Várom már,hogy vége legyen.. És neked is sok sikert.

Ja és nekem érzéstelenítővel nem fájt,egy egy szúrást érzetem de nem fájt. Pedig nekem nem tett bele előtte ilyen cuccot.

2016. febr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*ennél nem ennék bocsi
2016. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azóta túl lettem rajta. Szerintem hatott a cucc, mert érzéstelenítő nélkül kapargatott egészen a fogam belsejében és meg sem éreztem. Kaptam megint ideiglenest, mert még kicsit gyulladt az ínyem. Jövőhéten megyek röntgenre, mert sok bajos fogam van és a doki könnyebben tud akkor tájékozódni, és valószínűleg a tényleges kezelést is megkapom majd
2016. febr. 26. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!