Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti milyen fogkrémet használtok?

Évi1128 kérdése:

Ti milyen fogkrémet használtok?

Figyelt kérdés
Én ma vettem egy colgate max white 5 days nevezetű fogkrémet. De nem tudom , hogy tényleg hat-e. Ha ti már használtátok akkor leírnátok , hogy 5 nap alatt vettetek-e észre változást?

#fogkrém #5days
2016. febr. 27. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A leginkább jótékony fogkrém a Parodontax. Fogínyvérzés megelőzésére/kezelésére is egyaránt kiváló!!


A Colgate Max White 5 Days azért nem 5 nap alatt fog csodát tenni, viszont tényleg fehéríti a fogat. Nem 5 nap, hanem minimum két hét, de átlagosan másfél hónap, mire LÁTHATÓ eredményt hoz.

2016. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem egy fehérítős fogkrémet használtam már, nem sokra jók. A fognak van egy természetes színe, azon nem nagyon fog változtatni.


Mire elfogy egy tubussal addigra talán látszik belőle valami. Legutóbb signal white now-t használtam, most colgate pro gum health-et vettem.

2016. febr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válszokat!
2016. febr. 27. 21:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Parodontax whitening. Nekem szép lett tőle és az ínygyulladás gyógyulását is segítette! Persze előtte fogkőleszedés, úgy tényleg látszott, mert befogta a fogam a fogkő. Ez segített rajta és természetes hatást ad. Visszakaptam a fogam természetes fehérségét, de ez mindre igaz, annyira fehérít amilyen neked alapból a csontod színe. Ha annál fehérebbet szeretnél, azt csak doki tudja megcsinálni. :)
2016. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :-)
2016. márc. 2. 21:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a legtöbb fehérítő fogkrémben szódabikarbóna van,ezt a fogkrémeken meg is találod az összetevők között. Nekem a szódabikarbóna a fogkövet is elkezdte lassan leszedni, de gyanítom nem szerencsés sűrűn használni, mert a zománcot is karcolhatja...szerintem.(régen egyébként sokan ezzel mostak fogat, tisztítottak, stb)Ami előnye van még, hogy lúgos ph-t eredményez a szájban, így a fogaidat védi egy darabig a savas környezet maró hatásától. Célszerű szerintem néha szódabikarbónás vízzel öblögetni kicsit fogmosás után.....szerintem.Főleg ha ilyen cukros szarokat ettél előtte. Én egyébként sokáig elmexet használtam. Nincs atom mentol íze ami szétmarja a nyelvem mint a legtöbb fogkrémnél, és én úgy vettem észre fehérített a fogaimon(plusz értékeltem hogy a tubus megáll a tetején, így mindig egyből jön a fogkrém a gravitációtól,teljesen ki tudod használni a tubus tartalmát, és kinyitni is kényelmes először nem kell a fóliát tépkedni a végéről. értelmes ember tervezte a tubust is, nekem ez már elmond valamit a termékről). Alap oral-b elektronyos fogkefét használok.A fogaid(meg mindened) épségét és szépségét úgy tudod a legjobban megőrizni, ha egészségesen táplálkozol, és kerülöd a stresszt...meg persze tisztán tartod őket. Én az elmexnél vettem észre kicsit fehérebb fogakat, csak elég drága(bár elektromosra nem kell sok) és ahol most vagyok itt nem árulják sajnos. Most az Oral-b alap fogkrémet használom, de semmi extra. Ugyan az mint bármelyik másik. Kipucolja, darabig friss lehelet, ,,ennyi''. A ,,gyógy'' fogkrémek általában külön részen is szoktak lenni pl a tescoban, ha másért nem is, az áruk miatt biztos. Pl Elmex, Vademecum, Sensodyne, elnézést ha valamit kihagytam, több nem jut eszembe de ott egy kazal. Volt egy munkatársam ő pl mindig Signal Whiteninggel, vagy alap Signal-al mosott fogat és gyönyörű fehér fogai voltak. De lehet az adottság volt fene tudja. Ne teázz, kávézz, kólázz sokat, a cigit felejtsd el. Ha ilyen fogszinezős cuccokat iszol igyad szívószállal torokra, bár úgy nem sok íze lesz:).Egyszer próbáld ki az elmexet. Lehet nem fog történni semmi.De lehet jobb lesz. Ez a marketing. A sensodyne pronamel pl egy ismerősömnek megszűntette a fogérzékenységet. Semmi más nem hatott neki. Sok esetben csak a placebó hatás érvényesül, vagy az egyéni adottság valamire. Szerintem nekem az elmex jó volt.Kicsit fehérebbek voltak a fogaim utána mint előtte.Plusz egyszer a fogorvos kérdezte mit használok, mert szépek a fogaim.Akkoriban az elmex+Oral B fogkefe kombót használtam. De ugyan úgy vannak lyukas fogaim.Napi 3x5 perc fogmosással nyilván nem lehet kompenzálni az egésznapos helytelen táplálkozást.Egyébként kicsit offként/ha már fogászat/.Van egy horrorfilm a Return of the Living Dead.Abban az amerikai hadsereg ballisztikai tesztekhez indiából szerez be emberi csontvázakat, és mind ép fogazatú. A két szinész pont arról diskurál a film elején, hogy hány olyan felnőtt halott embert ismersz, akinek megvolt mind a 32 foga? Nos Indiában elég sokan vegetáriánusok.Csak érdekesség képen említettem.
2016. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ! kipróbálom az elemexet is! :-)
2016. márc. 15. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!