Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a bal lent 7es fogamból...

Letört a bal lent 7es fogamból egy kis darab, mit fognak vele csinálni?

Figyelt kérdés
Egy kb 3 mmm darab letört a tömött fogamból,nem fájt amikor letört,most se fáj. Nem érzékeny se kocogtatásra se hidegre,se melegre mit fognak vele csinálni? Rettenetesen félek. :(
2016. márc. 1. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Felépítik, fájdalommentes, ne szarj be
2016. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De fel építéshez kicsi ami letört..

Talán gombos tű nagyságú... egy puha dologba bele haraptam és abba tört le

2016. márc. 1. 21:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Akármennyi tört is le töméssel tudja korrigálni, mást mit csinálna szerinted? :D

Akkor lenne gáz ha az egész tört volna le minél kisebb annál könnyebb dolga van

2016. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan fogam, aminek a 3/4-e tömés. Szerintem pótolja, de majd a doki meglátja.
2016. márc. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha csak a zománc érintett akkor elég lecsiszolni. Jelentősen csak akkor kell pótolni ha nincs bent a rágósíkban (nem tud érintkezni a felső foggal).

Egyébként semmi extra dologra ne gondolj, hiszen friss törésnél nincs szuvasodás, tehát nem kell fúrni. Maximum csiszolni szükséges hogy sima legyen a felülete (akkor is ha minimális felépítés - azaz tömőanyag is kell).

2016. márc. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem friss a tömés, és ha újra tömik az annyira nem zavar, csak azért félek hogy nem-e kell húzni,de ha nem fáj nen érzékeny hidegre meg kocogtatásra az gondolom jó jel.
2016. márc. 2. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!