Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez talán egy nyálkő?

Ez talán egy nyálkő?

Figyelt kérdés

Már régóta érzek kis pici dolgokat a számban a nyelvem alatt, mozdíthatóak nem nőnek, régóta ott vannak semmilyen panaszt nem okoznak. Viszont most valami kis bajom volt a nyelvemmel és folyamatosan kutattam a számban vele, és az alsó fogsoromnál belül lent érzek egy puklit. Nyelvvel nem bírom megmozdítani, olyan mintha csont lenne. Látni nem látom, ujjal is nagyon nehezen tapogattam ki, valamikor csontfélének éreztem, most pedig megbírtam mozdítani.

Nagyon megijedtem, van, hogy egy egész délutánt bent vagyok könyökig a számban. Ez mi lehet? Ugye semmi komoly? :/

18/L



2016. márc. 7. 18:31
 1/3 A kérdező kommentje:

Csináltam egy képet, amit én a nyelvemmel érzek az itt a képen se látszik, meg a tükörben sem.

Viszont talán picit látszódnak azok a gömbök amik nagyon régóta ott vannak, illetve van az egyik oldalon az a fehéres folt, az jelenthet valamit?

Kicsit parázós vagyok és erősen hipochonder...most éppen a szám körül forog minden, érdemes ezzel foglalkoznom? El kéne mennem orvoshoz?


[link]

2016. márc. 7. 21:44
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ég világon semmi rendelleneset nem látok. Persze a baj egy kép alapján nem zárható ki. Ha nyálköved lenne, étkezés közben fájna és megdagadna a nyelved alatti terület, mert a kő elzárja a nyálmirigy kivezető nyílását.

Menj el fogorvoshoz, hogy megnyugtasson és kizárja a komolyabb bajokat.

Egy asszisztens

2016. márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A barátomnak van nyálköve, neki csak ritkán fáj és nem a nyelve alatt van.

Köszönöm szépen a megnyugtató választ! :)

2016. márc. 16. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!