Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelést végeznek...

Gyökérkezelést végeznek ügyeleten?

Figyelt kérdés
Gond az hogy 2 hét kb a TB és a magándoki várakozási ideje is, viszont ez napról napra rosszabb... 2 hét múlva vagyok hivatalos oda ahol tömték a fogat, viszont ha így megy addig ez kibirhatatlan lesz.
2016. márc. 8. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ügyeleten sürgősségi ellátást szoktak csak csinálni. Szerintem hívd fel őket és kérdezd meg, a te esetedben mi van.
2016. márc. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
akut esetben illene fogadnia annak a dokinak aki tömött...
2016. márc. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A másodiknak is teljesen igaza van, ilyen esetben mindig kerítenek egy időpontot, amikor mehetsz.
2016. márc. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Már jártam így hogy több hét múlva tudták vállalni a gyökérkezelést. Persze a fog eltávolítását meg mindegyik azonnal elvégezte volna. De mégis megtartottam. Amikor fájt szegfűszeg őrleményt helyeztem a lyukas fogba. Így kibírtam a gyökérkezelésig. Persze utólag belegondolva azt kimosni sem tudtam a kezelés előtt, mivel fájt, de bizonyára a kezeléskor kitisztították belőle azt is.
2016. márc. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Keress más magándokit. Mikor én jártam így (nem hanyagoltam el a fogam, a tömés alatt lyukadt ki, úgy, hogy nem is látszott, csak a röntgenen) akkor a rendelők amiket hívtam meg ilyen 2-3-4 hétre adtak volna időpontot. A végén az egyik rendelőt mikor hívtam és mondtam, hogy nem tudom mi van, de nagyon fáj, akkor megkérdezték mikor érek rá általában, mondták majd visszahívnak, aztán egy 20 perc múlva hívtak, hogy még aznap estére beszorítottak, megfelel-e. Azóta is odajárok. Elég népszerű rendelő, normális esetben azért hosszabb előjegyzési idő van, de annyira jól esett, hogy életemben nem jártam ott, de mivel fájt a fogam csináltak helyet még aznap.

Azóta egyszer szuvas, letörött bölcsesség fogamat húzattam náluk ki, kivártam vele az utolsó percet annyira fostam tőle, több mint egy hónappal későbbre kaptam időpontot, mert nekem csak késő délután volt jó, és a szájsebészük késő délután csak heti egyszer van, viszont mondták, ha addig belobbanna, akkor rögtön telefonáljak, megoldjuk.


Ilyen is van.

2016. márc. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy a doki nem tudja hogy gyökérkezelés kell. Azt mondta, ha fáj, akkor kellhet, de szerinte nincs szükség rá gyógyszerezett.


Csak mikor kértem új időpontot ott nála tömés után, 2 hétre be volt táblázva, ezért is kaptam így időpontot 2 hétre rá.


Nos ha Ma pl. teljes teltház van nála, nem tudom hogyan tudna gyökérkezelni... Ezt még TB-s orvosom se tenné meg, akihez tartozom, mert ha nem szólok előre, akkor ott is teltház van, ellenben mindig van egy ügyelet, akihez odairányítanak.


De mivel fáj, ezért muszáj lenne TB-n is legalább kifúrni és ideiglenessel tömni nem?

2016. márc. 8. 16:06
 7/10 A kérdező kommentje:
mármint ügyeleten...
2016. márc. 8. 16:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se tudták, hogy gyökérkezelni kell. Annyit mondtam, hogy fáj és nem tudom mi van. Beszorítottak még aznap, mert mindenki tudja milyen szar a fogfájás és gyógyszerrel kitörölheted... Elmentem nézték, kopogtatták, fogalmuk se volt mi baj, megröntgenezték és látszott a katasztrófa, meg hogy gyökérkezelni kell.


Érdemes amúgy olyan rendelőt választani, ami nagyobb, több orvos van és akkor nem az van, hogy ha ő "tele" van akkor majd csak 2-3 hét múlva mehetsz, mert bolond lesz a barátok köztöt vagy a családi vacsorát stb. elcseszni. Ha több orvos van és sürgős a helyzet, akkor a több orvosból nagyobb eséllyel tudnak kisakkozni gyorsan egy plusz helyet.

2016. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nos, elmentem ügyeletre (nem a magándokihoz), megnézték a fogamat. A panaszom jogos, de egyelőre még nem kell gyökérkezelni, sőt úgy néz ki, jó is lesz ez, ugyanakkor egy ideig napi 3x1 Cataflam.


Jövőhéten megyek magándokihoz, ő majd dönt róla mi legyen, de nem valószínű hogy gyökérkezelni kell, hiszen tudok tőle aludni, folyamatosan nem fáj, melegre érzékeny, hidegre annyira nem, de ezek mind normális tünetek ilyenkor.


Annyi hibát követtünk/követtem el, hogy nem szedtem fájdalomcsillapítot, vagyis nem olyat, ami hatásos.. (szinte csak a Cataflam opció).


Egyelőre elhallva sincs.

2016. márc. 8. 19:50
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyébként azt lefelejtettem, hogy annyi volt a panaszom, hogy naponta többszőr belesajgott a fogamba, néha ok nélkül. Fogmosás általában segít.


Reggel és este viszont többször, mi több, reggel mindig mikor felkelek pár percre rá egy hatalmasat sajog.


Vagyis olyan fájdalmam nincs és nem is volt, ami kifejezetten józan logika alapján akár gyógyszert igényelne, hiszen random sajog bele, nem folyamatosan.

2016. márc. 8. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!