Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy teszik fel a fogszabályzót?

Hogy teszik fel a fogszabályzót?

Figyelt kérdés
Nekem kelle egy fogszabályzó de viszont nagyon félek attól, hogy fájni fog vagy valami ilyesmi és.. Azt szeretném kérdezni, hogy adna injekciót vagy valamit(attól félek igazán) és akinek van/volt már fogszabalyzója letudna írni nekem részletesen lépésről-lepesre, hogy, hogy megy ez?thx

2016. márc. 10. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem adnak szurit és nem is fáj. Felrakás után kB egy hétig nem tudsz majd enni, aztán megszokod. Levétel pedig nem fáj.
2016. márc. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt tudni kell, hogy kétféle fogszabályzó létezik.


Az egyik az ideiglenes, az betehetős, mint a műfogsor. Azt nem érdemes iskolába, munkába vinni, inkább otthoni használatra jó.


A "végleges" fogszabályzó (amit a fogakra "ráragasztanak") az olyan, hogy X időnként meghúzzák, mert ugye egy idő után a rugó már nem húzza olyan erősen a fogakat.


Nekem nem adtak anno injekciót (másnak se hinném, mert maga a feltétel nem fáj, a levétel már inkább). Inkább csak az a kellemetlen, hogy érzed, hogy húzza a fogaid no meg beleakad az étel a fogszabályzódba, ezért kicsit kellemetlen vele enni.

2016. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem állandó fogszabim volt, de azt sose húzták meg, nem volt rajta rugó. Tehát ez is változó. Nekem a számat kezdte ki sokszor a brekett. Gyakran beleakadt a bőr, és sebes lett. Minden este használtam ajakápolót, hogy ne száradjon ki a szám.
2016. márc. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
A felrakása nem fáj, max kellemetlen, mivel sokáig nyitva lesz a szád. Megtisztítja a fogak felületét, aztán elkezdi felragasztgatni a kis fém izéket. Végül ráhúzza a kis gumigyűrűket. Utána persze pár napig, akár 1-2 hétig fájni fognak a fogaid mert húzza a fogszabályzó. Aztán majd megszokod. A levétele se fáj igazán, én kicsit aggódtam hogy fájni fog amikor lecsiszolja a ragasztót a fogakról, de nem volt vészes.
2016. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :))))))
2016. márc. 14. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!