Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog kihúzása után...

Bölcsességfog kihúzása után másnak is megsértette a doktor a kihúzott melletti fogat?

Figyelt kérdés
Nekem nemrég derült ki, hogy ahogy kiszedte a bölcsességfogam az amelletti fogat félig lereszelte, megsértette és most gondjaim vannak vele, begyulladt meg fáj is.. ez előfordul vagy szimplán orvosi baki?

#bölcsességfog #orvosi baki #fog megsértése
2016. márc. 10. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem orvos baki, előfordulhat hogy a bölcsességfog eltávolítása közben a másik fog útban van. Ilyenkor lehetséges hogy a fog megsérül: megreped, lepattan az egyik csücske, vagy akár ki is lazulhat. Utóbbi esetben ha nem tudják rögzíteni úgy hogy a bölcsességfogon folytatni lehessen a munkát, akkor ezt a fogat is kiszedik. Az ilyen eshetőségeket röntgen alapján a szájsebész meg tudja jósolni és előre szóban tájékoztatja a beteget.

Plusz a művelet előtt aláíratnak veled egy írásbeli tájékoztatást is a műtét kockázatairól, amiben benne van a szomszédos fog sérülésének veszélye.

2016. márc. 11. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
aha értem , csaknekem utána 'elfelejtette' mondani h megsértette a mellette lévő fogat ésmost vannak belőle bajaim évek múltán,begyullad,fáj, ezmár mondható mulasztásnak vagy akár bakinak nemde?
2016. márc. 11. 16:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, hogyha fel tudják mutatni az aláírt tájékoztatót - ami egyben beleegyező nyilatkozat is. A szóbeli tájékoztatást (ha elmaradt, ha nem) se te, se az orvos nem tudja bizonyítani.
2016. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én csak arra akarok kilyukadni, hogy hanyag a doktor nem végezte jól a feladatát, és még szólni sem volt képes, hogy bocs a fél fogadat közben lereszeltem, így értem az orvosi bakit, hanyagságot. és hogy felháborító, hogy nemképes szólni és tájékoztatni, hogy mi történt.
2016. márc. 13. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!