Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen típusú fogszabályzó...

Milyen típusú fogszabályzó kell, ha fogközöm van?

Figyelt kérdés
Mindenképp meg szeretném csináltatni, nem szeretem a fogközömet, de olvastam olyat is, hogy rendes fogszabi, amit a fogak elejére tesznek, akkor olyat is, hogy csak éjszakai kell, és olyat is, hogy a fog hátuljára teszik azokat a fémeket, és összekötik egy gumival, és mindig amikor megyünk ellenőrzésre, megszorítják, hogy a fogak egyre közelebb kerüljenek egymástól.
2016. márc. 12. 14:59
 1/2 A kérdező kommentje:
az utolsó szó "egymáshoz" akar lenni csak véletlenül elírtam:)
2016. márc. 12. 15:01
 2/2 anonim ***** válasza:

A fogszabályzás bonyolultabb annál hogy csak úgy ki lehessen jelenteni hogy tág fogközre pontosan milyen eszköz kell. Figyelembe kell venni a középvonalat, a mosolyvonalt, a két állcsont illeszkedését, az életkort és még sok más tényezőt. Lehet hogy van még egyéb szabálytalanságod is amit te nem vettél észre, de ha szép fogíveket szeretnél, akkor ezt is korrigálni kell.

Általánosságban a fogak közelítésére rögzített (brackettes) fogszabályzót használnak. Konkrét dolgot viszont csak a fogszabályzós szakorvos tudna neked mondani.

2016. márc. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!