Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti milyen fogkrémet használtok...

Ti milyen fogkrémet használtok? Tudnátok nekem ajánlani valami jót?

Figyelt kérdés

2016. márc. 12. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

A kereskedelemben kapható fogkrémek és fogkefék nem alkalmasak a fogápolásra! Az ember évmilliókig élt és fejlődött ezek nélkül, a fogkefe csak a műanyag kor találmánya!

Tehát olyan hogy jó fogkrém az nem létezik!

2016. márc. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1-es: remélem ezt úgy állítod, hogy közben minden fogad megvan, és 100%-os egészségnek örvend - soha nem voltak szuvasak (még a tejfogaid sem!) és a fogkövet is csak hírből ismerik.

Egyéb esetben, aki a XXI. század táplálkozási szokásaival él (és nem nyershúst eszik), annak szüksége van a napi 2x-es fogápolásra. Minimálisan a fluoridra is.

Aki erről vitatkozni szeretne, az legyen szíves előtte csináljon egy fogászati szűrést legalább 6000 főre, és jegyezze fel hogy ki milyen fogkrémet milyen gyakran (vagy sohase) használ. Érdemes azt is megnézni hogy milyen technikával mosnak fogat. A sima kérdőíveket inkább hanyagoljuk, mert a magyar ember csak akkor ismeri fel a szuvasodást ha már fáj is. Hiába van ott egy kráter a fogban - nem! nem! az csak fogkő meg elszíneződés!

Én jelenleg sensodyne-t használok, de általában elmexet szoktam.

2016. márc. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Meridol fogkrém, listerine szájviz
2016. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én ezt !!!! Keress rá a neten.


Lacalut aktív Preventív fogkrém 75 ml


A preventív hatású Lacalut aktív fogkrém különleges hatóanyag kombinációja révén csökkenti a baktériumok számát, melyek a foglepedék képződését idézik elő. Megszünteti a fogínyvérzést, és csillapítja a fogak fájdalom és ingerérzékenységét. Ezzel a fogínybetegségek megelőzhetővé válnak, a fogak és fogíny egészsége tartósan megőrizhető. Különleges hatóanyag kombinációja érezhetően feszesebbé teszi a fogínyt és bizonyítottan megelőzi a fogíny gyulladásait.


Termék információk

Lacalut aktív: Kifejezetten fogágybetegségek és fogínyvérzés megelőzésére kifejlesztett fogkrém. Ebben a fogakat alaposan tisztító krémben különleges hatóanyag van, mely azonnal, érezhetően feszesebbé és szilárdabbá teszi a fogínyt.

Az eredmény:

• csökken az inger- és fájdalomérzékenység

• a fogíny megerősödik

• a fogágybetegségek megelőzhetők.

2016. márc. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És az emberi faj évmilliókig elvolt a 30 éves átlagéletkorral is. Kösz, de én hosszabb távra tervezek és értékelném, ha a fogaim is velem tartanának...

Signal Cavity Protectiont-t használok, az ízét imádom és nem szárítja szét a számat se. Plusz Listerine szájvízzel öblögetek.

2016. márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Blend-a-Med

Oral-B

Elmex

Paradontax

2016. márc. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szinte bármelyik jó. A legjobbak az Elmex és a Sensodyne.


Viszont egy dolgot jegyezz meg: Ezek sem fogják megvédeni a fogad. A rendszeres fogmosás és a technika a legfontosabb. Ha ez a két dolog nincs meg, majdhogynem olyan, mintha nem használnál semmit. A plakkot fizikailag kell eltávolítani a fogról, helyes fogselyem és fogkefehasználattal.


A 24 órán át kitartó, atomtámadást kibíró, fog körüli protonneutrontitán védőréteg csak a fogkrémreklámok kitalációja.

2016. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ejnye, pár válaszadó nagyon sok tévét néz! :D

A különleges összetebő, csak blabla, és az sem igaz, hogy a fluoridra szükségünk van a fogkrémben... Ha csak nem szeretnéd az IQ-dat tartósan 90 alatt tartani! :D


Ebben az anyagban : https://www.youtube.com/watch?v=sVzkfAkbS5o talán találsz valami jó választ. Jelenleg én fehér iszapos fogkrémre vadászok (a kollégámnak gyorsan színeződnek a fogai, és gyakorlatilag egy mosás mindn színt leszed a fogáról). Egyébként meg egyelőre szóda-bikarbónát használok, de a fogmosást a fogkefe végzi, nem a krém.

Abból a Curaproxot ajánlanám. Nem csak hogy orgazmikusan jó (a többi drágához viszonyítva), hanem remekül tisztít! De ezt nem kérdezted, ez volt a plusz infó! :))

legyen egy remek napotok! ;)

2016. márc. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves 8. válaszoló!


Mint már írtam (bár úgy néz ki nehéz értelmezni), ha vitatkozni akarsz a fluorid hasznosságával kapcsolatban akkor csinálj egy fogászati szűrést a témával kapcsolatban (gyakorlati szűrésre gondolok, nem kérdőívekre!). Internet, kollégák véleménye - ezek sem különb források mint a tévé, sőt a saját fogaidon érzett tapasztalat is baromi kevés a statisztikai adatok által alátámasztott tényekhez képest (1-2 ember és 6 ezer ember között ég és föld a különbség).

Videó: nagyon jó, csak egy problémám van vele: miért nem vonták ki a forgalomból a fluoridot a különböző (egyébként kétes eredetű) források károsnak mondják? Nem mintha a gyártók ne tudnának megélni a fluoridmentes fogkrémekből. Más szemszögből nézve a dolgot: a fluorid lehúzása kiváló reklámanyag azon cégeknek akik ilyen fogkrémek gyártásába kezdtek. Kezdtek, mert egy kozmetikai cégnek nem sok köze lehet szakmailag a gyógyszeripari termékekhez (a kozmetikának és a gyógyászatnak más és más céljaik vannak).

Arról nem is beszélve hogy a fogászati szűréseket és felméréseket nem a kozmetika vagy gyógyszeripar végzi (max. támogatók lehetnek), hanem a WHO szakorvosai. Az eredményeket pedig konferenciákon adják át a többi orvosnak. Pontosabban ha végeznek is szűrést, az nem lehet olyan széleskörű mint egy világszervezet (WHO) mérései.

"a fogmosást a fogkefe végzi, nem a krém" - abszolúte igaz. De ha a többség évek óta ugyan azt a fogkefét használja és jó ha napi egyszer mos fogat - és mi mégis segíteni szeretnénk rajtuk, akkor mégis a fogkrémben lesz a megoldás. A WHO magyar statisztikája szerint egy ember évente egy tubus (75ml) fogkrémet használ el, ami ijesztően kevés ahhoz képest hogy hányszor kellene fogat mosnunk.

Curaprox: kiváló márka, ami többek között a fluoridtartalmáról is híres.


2. voltam

2016. márc. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"1-es: remélem ezt úgy állítod, hogy közben minden fogad megvan, és 100%-os egészségnek örvend - soha nem voltak szuvasak (még a tejfogaid sem!) és a fogkövet is csak hírből ismerik."


Kedves #2 es!

#1. Ezt Én az után állítom, miután már rágófogaim egy híján mind odavesztek. 45 évig sikáltam őket, napi 3x Amodent fogkrémmel. Folyamatosan büdös volt a leheletem a szuvas fogaim és a gyulladt fogínyem miatt. A fogkövemet is szinte évente piszkálták az orvosok.

Már jó pár éve valamit megváltoztattam, és a maradék fogaim tök egészségesek lettek, a duzzadt fogínyemről is teljesen elmúlt a gyulladás, a számból sem árad már az a gusztustalan pöceszag.

Ezt a változást az jelentette, hogy szervezetem egy légzőgyakorlat segítségével bőséges oxigénnel látom el.

Az eszkimók életkora 120-140 életév volt, pedig ők aztán soha nem láttak fogkrémet, fogkefét. Hanem mindenkit megcsókoltak (lesmároltak) akivel éppen találkoztak, épp úgy mint az oroszok hajdanán!

Ebből az következik, hogy egyáltalán nem a fluorid takarítja a fogakat, hanem a nyál! A helyesen, nem kapkodva, nem falva megrágott étel- és nem az agyon tartósított kutyulékok- a nyáltermelésben elsődleges szerepet játszva megvédi a fogakat mindenféle káros behatástól!

Magas ívből lesz@rom a statisztikát, és minden tudományosan beállított marhaságot, mert a tények épp hogy az ellenkezőjét igazolják!

A tény az, hogy amióta nem használom ezeket a XX. századi eszközöket, azóta nem voltam fogorvosnál, és az ételt is alaposan képes vagyok megrágni, és nem utolsó sorba, nem bűzlök mint a hat hete döglött hal!

2016. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!