Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínygyulladás, hosszas...

Fogínygyulladás, hosszas kezelés halogatás esetében mennyire valószínű, hogy szájsebész kell a fog helyrehozásához? Speciális esetekben jut el idáig a beavatkozás, vagy gyakori kezelési mód gyulladt fog esetén?

Figyelt kérdés

Egy fogorvos ajánlotta első találkozásnál, elég mélyen lyukas fogról volt szó, és mondtam, hogy volt már több alkalommal begyulladva, azt mondta szájsebésszel lehet helyrehozni, mennyire fontos ez?

Eddig még nem jártam annál a fogorvosnál, eddigi fogászati élményeim során nem merült fel ilyen probléma.



2016. márc. 13. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem kellett hozzá szájsebész. Szörnyű volt, tömés alatti lyukról volt szó, nem látszott, így csak mikor belobbant akkor tűnt fel. Mivel a fájdalomküszöböm is magas, mire elmentem és megröngeneztek le voltak döbbenve a képen, hogy még a csontszövet(?) is nagy területen gyulladt volt, szörnyen nézett ki a kép, még számomra is pedig abszolút laikus vagyok. Viszont utána négy és fél hónapig jártam gyökérkezelésre, mire el lehetett mondani, hogy helyrejött, és véglegesen lezárható.


Nem vagyok szakember így nem tudhatom amúgy mi a munkaköre egy szájsebésznek, bár én nem gyulladás kikezelésnek képzeltem el. Ha kell ott valamit "műteni" az már lehet az ő dolga. pl. gyökércsúcs rezekció, itt leírják mi az [link]


Az én számban egyszer járt szájsebész, a bölcsesség fogamat húzta ki, nagyon egyszerű művelet volt, kb. 30 másodperc, semmi vésés, semmi beletörés semmi, de a rendelőben ahova járok csak és kizárólag szájsebész végzi el ezt a feladatot. Más rendelőkben a sima fogorvos is megcsinálja a röntgen alapján. Gondolom változó, melyik rendelő hogy csinálja, van ahol úgy vannak vele, hogy megoldanak kb. mindent, van ahol meg úgy vannak vele, hogy tartanak egy szájsebészt arra, ami jobban fekszik neki és mindenki feladata csak addig terjed, amíg az adott tevékenységhez a szájsebész nem ért legalább egy kicsit jobban. Szerintem ez nem hátrány.

2016. márc. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:) Valamennyire utánaolvastam én is neten, hogy miről is beszélt az itteni helyi orvos, mert ahol most lakom, először mennék fogászatra, eddig otthon nem merült fel ilyesmi, hogy lyukas foghoz szájsebészhez fordulni.

Olvastam a gyulladás kapcsán "ciszta" kialakulásról, és hogy olyankor szoktak szájsebészhez fordulni, a fogorvos akinél voltam, nem vállalná, ezért hozta fel a szájsebészt.


Kérdésem az is, hogy ez valami olyan gyakori probléma, ami minden gyulladásnál létrejöhet, vagy egyedibb eset? Mert nekem csak úgy odavágta, hogy szájsebészet, műtéti megoldás, bár nem értettem miért szükséges.

Itt napokig ápolgatom a számat, remélem nincs komolyabb probléma.

Egy ideig ezután halasztgattam is a következő fogászat látogatást, mert úgysem csinálná meg így a fogam, úgy tűnt, kicsit elfogult következtetései voltak, lehet én tévedtem.

2016. márc. 13. 22:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Másikat kell keresni. A jó fogorvos mindig elmondja, hogy mi és miért történik és hogyan, vagy elmondja a lehetőségeket, hogy tudj dönteni. Nem kell úgy érezned, hogy ha eljössz tőle akkor kezdhetsz a neten nézelődni, hogy akkor most mi van.


Gondolom ez a körzeti, hát nekem olyannal jó tapasztalatom nem volt, inkább bármiből átcsoportosítok pénzt, hogy egy bizonyos magánrendelőbe járjak, mert ott még soha semmivel bajom nem volt és mindig mindent részletesen elmondanak a művelet előtt, közben és után is.

2016. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem épp:) Ez is magánrendelő volt, nem is egy túl olcsón dolgozó fogorvos. Egyszer voltam nála, nem kérdeztem rá, hogy miért szükséges a szájsebész, de furcsa volt, hogy így előre kianalizálta, nem értettem, miből.

Másodjára vinnék röntgen felvételt is neki, kíváncsi leszek, hogy akkor mit mond, de félek, hogy nem csinálja meg a gyulladás miatt, eddig ezzel nem volt gond.

Anyum is mondta, hogy más rendelőbe visz majd, amikor hazamegyek, ahol megcsinálják végre.

2016. márc. 13. 22:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Hiába viszed neki a korábbi röntgened, csak friss alapján dolgoznak.
2016. márc. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem korábbi röntgen, mostanában csináltattam. Az alapján is látszik, hogy gennyes a fog, de remélem ennyi még nem ok a szájsebészre.
2016. márc. 14. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!