Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány éves vagy és hány gyökérk...

Hány éves vagy és hány gyökérkezelt fogad van?

Figyelt kérdés
2016. márc. 20. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34, szerencsére nincs gyökérkezelt, csak tömött 3+2 tömnek jövő héten.
2016. márc. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21. Gyökérkezelve egy sincs, de sajnos 9 tömve van.
2016. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Több is nem tudom pontosan, de sajnos rossz fogorvoshoz jártam feleslegesen is gyökér kezelt, van amelyikre korona kellett, mert tönkre tette letört stb.
2016. márc. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3: kor 25
2016. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
26 vagyok. Se gyökérkezelés, se tömés.
2016. márc. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31. 2 gyökérkezelt fogam van. Több tömött és húzott mellett.
2016. márc. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26 éves vagyok, gyökérkezelt nincs, 8 tömött van amiből 4-et jövő héten cserélnek új (szebb) tömésre.
2016. márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Magán dokinál cserélik neked szebbre?
2016. márc. 20. 17:41
 9/14 anonim válasza:
52%
21, se gyökérkezelt, se tömött
2016. márc. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát elég sok fogam van kb 6-7 ami tömve lett.


Elsőnek elmentem otthon TB-re, azt mondta a doki jó jó minden rendben. Kb 3 hónapra rá letört egy darab a fogamból, elmentem Pesten TB-re.


Ott majd leesett a székről a doki hogy van 6 vagy 7 lyukas fogam már nem emlékszem. Betömte a fogat ideiglenessel amelyik megtört, közben elkezdte csinálni a többi fogam hétről hétre, pontosabban kéthetente.


Mire végzett a többivel, az ideiglenes töméses fogamat ki kellett húzni, mert nem tömte be, helyette a többit tömögette... (szerintem utólag belegondolva, magándoki ha más nem koronával biztos megtudta volna menteni, így az utólagos tapasztalataim miatt).


De az előtte lévő fogam frissen tömve volt, és mikor kihúzták, letört a tömés. Megjavította a fogorvos. Aztán otthon nem Pesten újratömte ugyanezt a fogat a TB-s, merthogy még szuvas.


Most eljártam már magándokihoz, és hát röhögünk vagy sem, még mindig szuvas az a fog amit 3x tömtek be, merthogy sose tömték be normálisan. Nem a fogam szuvasodott be közbe, hanem eleve vissza is mentem mikor betömték, hogy rosszul tették, mire az volt a válasz, dehogy is, az jó tömés.


Most épp azon vagyok, hogy kicseréltessem azt a tömést, mielőtt még gyökér kezelni kellene. Azért sokkal jobb magándoki így utólag, biztos többet nem megyek már TB-re foggal ezek után, hogy vagy gyökérkezelés kelljen vagy pedig foghúzás.


Csak úgy a vicc kedvéért, TB-n ott ülsz órákig, bejutsz, hol érzéstelenít hol nem, 10 perc alatt sem de összedobja a tömést, aztán mehetsz.


Magánorvosnál mindig érzéstelenít, és nem dob ki 10 perc után hanem kb 1 tömés 50-60 perc 10 perces érzéstelenítési idővel számolva.


Tudom hogy soknak tűnik de jó munkához idő kell, és a doktorúr mindig alapos. Voltam már több magándokinál mire megtaláltam őt, és pechemre pont a legdrágább fogorvossal vannak a legrosszabb tapasztalataim, ő még viszonylag olcsó is.

2016. márc. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!