Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Több éve szuvasodó foggal mit...

Több éve szuvasodó foggal mit tud kezdeni a fogorvos? Megmenthető még? /többi lent/

Figyelt kérdés

Szóval van rossz tapasztalatom fogorvossal kiskoromból, most nem szeretném ezt részletezni...és ebből a traumából adódóan kerültem eddig jó nagy ívben minden fogorvost. Néhány éve(max 3, de pontosan nem is emlékszem már), észrevettem egy kicsi fekete csíkot a bal alsó 6-os fogamon. Akkor naivan úgy gondoltam, hogy több fogmosás, szájvíz, megfelelő étkezés mellett megállíthatom a romlását. Sokáig tényleg nagyon lassan romlott, semmi problémám nem volt vele, néha kicsit érzékenyebb volt, de ennyi. Aztán most januárban elkezdett iszonyatosan fájni, aludni se tudtam néha, de fogorvosról hallani se akartam. Aztán nem sokkal később letört belőle egy darab, ami azért észrevehető nagyságú, de nem olyan nagy. Utána alábbhagyott a fájdalom. Aztán az elmúlt egy hónapban szinte állandóan fáj, hol jobban, hol kevésbé. Sokszor aludni se tudok, és már néha a fülembe is kisugárzik. Éjszaka a legrosszabb, nappal is fáj, de elviselhető. Algopirint vagy valami más szert sose vettem be, nem akarok ilyeneken élni. Meg sok barátnőm azt mondta, hogy nekik a fogfájás olyan szokott lenni, hogy majd megőrülnek és muszáj gyógyszert bevenniük. Nekem is szokott fájni, de ennyire (még) nem, vagy lehet csak jól bírom a fájdalmat.

Ezt csak azért írtam le, hogy tudjátok a háttérsztorit. A lényeg, hogy végre sikerült belátnom, hogy ez így nem mehet tovább, muszáj lépni valamit, még ha rettegek is a fogorvostól. Tudom nehéz így látatlanban, de szerintetek megmenthető még a fog, vagy már csak a húzás segíthet? Igazából a fájdalomtól annyira nem is félek, sokkal rosszabb nem lehet ennél, de nagyon le fog cseszni az orvos, amiért eddig húztam az időt? Meg nem magánorvoshoz gondoltam menni, de annyian mondják, hogy érdemesebb inkább pont olyanhoz menni, viszont nem tudok sok tízezret a fogamra áldozni + van 1-2 fogam, amik szintén kezdenek szuvasodni, de még nem vészesek, és akkor még azokat is orvosolni kéne. Szóval akár magán, akár nem magán esetben, mennyibe kerülne ez nekem durván?

És hogy ha van valaki, aki hasonlóan ilyen bolond volt hozzám hasonlóan, de már volt orvosnál, tudna tapasztalatot mondani? Jól esne valami biztatás, mert bár az elhatározás megvan, de még mindig rettegek. (És kérlek, hogy az ilyen becsmérlő "évekkel ezelőtt el kellett volna menni" dolgot hanyagoljátok)

19/L



2016. márc. 23. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még menthető a fogad. Ne húzd tovább az időt! Egy gyökérkezelés csodákra képes. Én is rettegtem a fogorvostól...ezért évekig nem mentem el a problémás fogaimmal. Aztán kénytelen voltam...azóta mindet rendbe rakattam az SZTK-s fogdokimmal, tehát egyetlen egy forintomba sem került, és a kezelés, a hozzáértés, a lelkiismeretesség terén sem találtam semmi kivetnivalót.
2016. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jah, és egyáltalán nem fájt! Ma már jobbak az eszközök, az érzéstelenítők is...mint régen. Legalábbis nekem sok negatív tapasztalatom volt a múltból..épp ezért fostam elmenni a dokihoz. De hála égnek pozitív csalódás volt.
2016. márc. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy fekete csík a hátsó fogon az egy régi amalgám tömés. Amugy nyugi, normalis doki nem csesz le, hanem teszi a dolgát
2016. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs szétszuvasodva a fog koronája vagy gyökere, akkor megmenthető, mindenképpen gyökérkezelésre szorul, azaz elhalt lesz és szét fog töredezni, elszíneződik.

És hogy mihamarabb elmenj végre fogdokihoz (lehetőleg magánhoz): már azért nem fáj, mivel elhalt a fogbél és a sok baktérium és halott szövet ott van a fogban, ami a gyökéren keresztül a csontba ki fog terjedni. megdagadhat azon az oldalon az egész arcod, mintha egy teniszlabdát vettél volna a szádba és közben pusztul a csontszövet. Ha halogatod, akkor lehet hogy még egy kis fellágyult csontszövetet is ki kell kaparni (Lgyökércsúcs rezekció).

2016. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
lemaradt, hogy a gyulladás miatt trombózist is kaphatsz.
2016. márc. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!