Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az normális, ha a körzeti...

Az normális, ha a körzeti fogorvosom egy még megmenthető fogat ki akar húzni amit más fogorvos még meg tudna menteni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van pár fogam amit gyökérkezelni kéne. Sajnos a körzeti fogorvosom szereti inkább a fogakat kihúzni mint inkább megmenteni. Voltam már magán fogorvosnál aki mondta, hogy ne hagyjam hogy kihúzzák, mert megmenthetőek a fogak... csak ő drágán dolgozik.


Mit kéne mondanom a körzeti fogorvosnak hogy gyökérkezelje és ne húzza ki? Vagy esetleg egyéb alternatív ötletek?



2013. máj. 17. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak olyan orvosok akik inkább elintézik azzal hogy kihúzzák! Vagy keress fel egy másik sztk-s orvost, vagy pedig mondd meg neki hogy te nagyon nem szeretnéd ezt kihúzatni és inkább gyökérkezelje!
2013. máj. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát én biztos nem hagynám a menthető fogat kihúzni! Próbáld meg valahogy rávenni az sztk-s dokit hogy gyökérkezelje a fogadat vagy ha nem akarja keress fel másikat!
2013. máj. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs idejük és keretük kezelni a fogakat, gyorsabb és egyszerűbb neki kihúzni. Pár perc és kész. Gyökérkezelni pedig elég hosszú ehhez képest, cserélgetni a gyógyszeres tömést, meg várni.. nincs erre idő támogatott rendelésen. Nem a fogaddal van a baj, hanem a fogorvossal meg a rendszerrel amiben dolgozik. Sajnos nem tudsz mást, próbáld meggyőzni, ha nem megy, akkor másik sztk-s orvost keresni, végső esetben pedig magánorvos. Én inkább spórolok, de magánorvoshoz járok, körzetis csak tűzoltásra jó meg annak aki amúgy is húzatni akar.
2013. máj. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én megkérdeznék még egy magánfogorvost erről. Lehet szidni joggal az sztk-s orvosokat, de a másik oldalról viszont azt is lehet mondani, hogy a magánpraxisban dolgozó fogorvosok sokszor a drágább eljárást választják. Közeli barátom fogorvos, ő mondta, hogy sokan akkor is feleslegesen tömik pl. a fogat vagy cserélik a tömést, amikor egyáltalán nem lenne indokolt, mivel ez 10-14 ezer forint is lehet. És még mondhatnék más példákat is.


Ebben az esetben valószínű, hogy lusta a fogorvos és az egyszerűbb megoldást választja vagy az is lehet, hogy neki van igaza, ezért lenne érdemes egy 3.-at megkérdezni a dologról.

2013. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban olyanok -

A gyökérkezelés sem biztos, ha a fognak nagyon sok csatornája van

2014. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!