Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elmesélnél mindent a fogszabál...

Elmesélnél mindent a fogszabályzásról/fogszabályzóból? A gumi színekről, és a fogszabályzóm felrakásáról.

Figyelt kérdés
Pár tippet remélem írsz nekem meg a felrakásról és sebekről a szájban és a viaszról!(sima fém fogszabályzóm lesz,aldó, felső)
2016. márc. 26. 16:56
 1/5 anonim válasza:

Szia nekem pontosan 4 hét múlva rakják fel!

1.elmész a fogorvoshoz megnézem a fogaidat majd elküldése röngeneztetni.ad egy időpontot hogy mikor gyere vissza.

2.Odaadod a fogorvosodnak a röngenfelvételt megnézi . Levesz egy mintát az alsó és a felső fogsoromrol.

3.Másnap vissza mész egy adott időpontba és ha szükséges hátsó fogaid közé gumikarikákat raknak . Ami nekem személy szerint 4-5 napig voltak bent van akinek 10 percig .Majd lemondja a doki hogy milyen fogszabályzót ajánl neked ,elmondja miért jó stb..

Lehet:

Fémfogszabályzód (hagyományos)

Porcelán (ez egy kicsivel sokkal drágább..)

4.Felrakja a fogszabályzót.

Menete;

Kitisztítja a szádat majd kifeszíti ilyen műanyag cuccal kiszedi a karikákat amiket belerakott ,felragasztja a bracketeket majd jön a fém sín. Legtöbbször szorít és kényelmetlen de 1 hét alatt meglehetősen szokni . Viszont mielőtt Felrakja egyél sokat :D . Maga a pokol de szép mosolyod lesz. Kemény ételeket eleinte kerüld inkább a pépeseket fogyassz. Rágót cukorkát semmi képpen ne ,vagyis nem ajánlott mert letörhetnek a bracketek.Embertől függ hogy fáj-e a felrakás.

Kb másfél év múlva leszek utána pár hónapig éjszakai foxit kell hordanod.

Ha van kérdésed nyugodtan írd:)! 13/L

2016. ápr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ki maradt egy kicsi rész a kérdésedből.

A Gumikat havonta cserélik amikor mész meghúzatni a fogszabályzódat mert azt is kell! A gumik leeshetnek, meglazulhatnak ,elszíneződhetnek. Kaphatsz még a foxihoz kiegészítőt pl .gumikat amiket esténként a bracketen kell rögzíteni . (Nem mindenkinèl) a viasz ami nálam nem nagyon használ area van hogy azt a részt lekend vele ahol az egyik bracket felsértette. Nem mindig sérti fel az embernél .

A tisztítás nagyobb hangsúlyt kap mivel a bracketeken az életmaradékok fenn maradhatnak ajánlott 10x végig haladni az összes fogon. Létezik fogszabihoz való fogkefe amiket drogériákban beszerezhetőek! (Előző válaszoló)

2016. ápr. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja és nekem volt fogszabim a szájpadlásomon ott fel lett sértve nekem és kaptam viaszt de nem használt :D
2016. ápr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Bocsi a helyesírási hiba miatt!
2016. ápr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 3. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!