Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb márka a fogápolásban, Elmex vagy Sensodyne és miért?

Figyelt kérdés

Érzékenyek voltak a fogaim (hidegre főleg), úgy láttam mintha el lennének vékonyodva a fogzománcaim. :( A témában mikor olvasgattam (fogérzékenység, saverózió), akkor a sok tanács mellett (étkezés pl.) az Elmex fogkrémeket javasolták. Nekem nagyon bevált, kevésbé érzékenyek a fogaim, a márka szájvizét is használom nekem az is hatékonynak bizonyult.

Viszont én külföldön élek, mikor hazalátogattam betáraztam, de ha elfogy kénytelen leszek más márkából választani.

Nálunk érzékeny fogakra Sensodyne termékeket lehet csak kapni, nem tudom van- e olyan jó mint az Elmex. (Nagyon régen próbáltam a Sensodyne Whitening és Sensodyne Rapid fogkrémeket mert régebben is gond volt fogaimmal, az elnevezéshez képest az előbbi sokkal hamarabb elmulasztotta).

Mert Elmexből lehet kifejezetten saverózió ellen fogápolási termékeket kapni, Sensodyine-ből csak érzékeny fogakra, nem írja jó saverózió ellen..


Köszönöm előre is válaszokat!



2016. márc. 27. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Sensodyne: Fogérzékenységre a Rapid a legjobb - rövid távon az elmexnél is jobb. A hosszabb távra való terméke a repair and protect, de őszintén szólva az elmexnek hatásosabb technikája van erre. Saverózióra való a sensodyne pronamel - bár szerintem a lila elmex is ugyan olyan jó. A colgate-nek is van saverózióra fogkréme: colgate enamel.

Hogy melyik márka a jobb? Van amiben az elmex, van amiben meg a sensodyne jobb. Az elmexet egyébként azért szokták jobban javasolni a fogorvosok, mert akiknek rossz a fogmosási technikájuk, azoknak valamilyen szinten (persze nem teljesen) kompenzálja ezeket a hibákat.

2016. márc. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!