Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fognyaki érzékenység ellen...

Fognyaki érzékenység ellen melyik a jobb? Sensodyne, paradontax vagy elmex? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 21:55
 1/6 anonim válasza:
én is küzdök ezzel és az én fogorvosom a sensodynet ajánlja
2013. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Miss Monneypenny ***** válasza:
A paradontax kilőve, mert az fogágybetegségre lett kifejlesztve. Igazából ki kell próbálni ezeket a termékeket, és kitapasztalni, melyik a jó. Valakinek a Sensodyne, másnak az Elmex, harmadiknak a Colgate sensitive pro-relief jó. Az Elmexnek és a Sensodyne-nek kismillió fajtája van, kísérletezz (de ne naponta váltogasd őket, hanem egy tubus elhasználtával kezdj egy egy másik fajtát)! Én a Colgate Sensitive Pro-Relief-et nagyon ajánlom, és mindegyik fogkrémhez (bármelyiket is használd) használj lágysörtéjű fogkefét!
2013. ápr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most elmex errózióvédelem nevű szájvizet használok, csak ebben nem találtam fogkrémet.

Már feltöltötték a fognyakakat, előtte elmex géllel bekenték, majd másnap tettek bele egy kis savat(vagy nem tudom, hogy mit de rettentesen mart) utána pedig feltöltötték vmilyen tömőanyaggal, és lepolírozták(ilyen rázóféleség volt az eszköz) de nagyon fájt

Még az alsó fogsor van hátra, bevallom, mostmár nagyon félke, mert nagyon fájt, és ezt szeretném felerősíteni, hogy ne jöjjön lejjebb.

Zöldteát ajánlották még. Esetleg van valamilyen étel amit kerülnöm kéne. Egészségesen étkezek, sok alma, narancs, citromos víz/tea ezeknek lehet hozzá köze?

2013. ápr. 5. 18:39
 4/6 Miss Monneypenny ***** válasza:
Ha ennyire érzékenyek a fogaid, a savas italokat, ételeket, narancs, kóla, stb kerülnöd kellene, valamint a nagyon hideg-meleg ingereket is-természetesen addig, amíg el nem készülnek a tömések, utána semmi sem tiltott :)
2013. ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Miss Monneypenny ***** válasza:
Ui: kérhetsz injekciót, sőt, ha ennyire fáj mindenre a fogad, kapsz is, és kényelmesebb lesz a tömés procedúrája. Errózióvédelmes Elmex nincs, de jó a lila Elmex, vagy a Sensodyne Repair&protect, vagy a Colgate-nak is van egy újabb Pro-Relief változata (zöld csík van a tubusán), azok mint visszaépítik a savártalom okozta kioldódott ásványi anyagokat. Próbáld ki!
2013. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Igen, a lila elmexet használom, nekem magyarul errózió védelem van ráírva.

ilyen

[link]

2013. ápr. 6. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!