Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen megoldás lehetne erre?

Ombre105 kérdése:

Milyen megoldás lehetne erre?

Figyelt kérdés

Nagyon félek a fogászattól. Gyerek korom óta mindig is rettegtem tőle. De viszont nincs munkám, hogy bármiféle kezelésért fizetni tudnék.

Van körülbelül 3 betört fogam, meg van egy amiben rés keletkezett az oldalán, elég nagy már. Mellette meg vannak még lyukas fogak is, úgy körülbelül 5.

Már nagyon fájdogál, de egyszerűen inkább gyógyszeren élek, mert se a körzeti orvoshoz nem merek menni, se máshova.

És van egy probléma ami már elég régóta jelentkezett nálam. Fulladok. Sokszor érzem úgy, hogy nem úgy kapok levegőt ahogy kellene, mert blokkol a tüdőm. Nem tudom mennyire lehet hozzá köze a rossz fogaknak, de én erre tippelném a fulladásomat leginkább.

Hallottam, hogy létezik altatásos lehetőség, de nézegettem árakat és hát, ahogy mondtam, nincs munkám, szóval állni nem tudnám. Vagy ha igen, az altatást, még talán igen. De a többit nem.

Hátul az egyik bölcsesség fogam eléggé lyukas, azt is ki kellene húzatni, mert eléggé félek, plusz felülről van kitörve az utolsó fog. Mind kettő baloldalt. Mindig is jobban a bal oldal volt leterhelve.

Volna esetleg valami köztes út? Mert ezt így nem merem vállalni.



2016. márc. 28. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A köztes út, hogy elkezdesz tempósabban munkát keresni, mert sok fogászati centrumban hitelre, részletre is végeznek kezeléseket. Így a káposzta is megmarad meg a kecske is jól lakik. Hasonlón gondolkodom 4 bölcsességfog miatt.

Mennyit tudsz rászánni?

2016. márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem ha lenne is, maximum 20 ezer forint az altatásért. Még mondjuk azt megértem, ha azért fizetek. Csak viszont az utazás, ha olyan helyre kell menni. Nem jön ki nagyon.

Mert legalább ha a húzást és a tömést megcsinálnák ingyen, az jó lenne.

2016. márc. 28. 12:52
 3/4 A kérdező kommentje:

4 bölcsesség fog? :O Az igen. Hát láttam árakat bölcsesség fogra és 70 ezer forint. :S

Nekem annyim biztos nem lenne. Én félek a fájdalomtól, ezért se merek elmenni. Még egy egyszerű fogtöméstől is. Azért akarnám már az altatást inkább, mert évek óta gyulladásban van folyamatosan az ínyem, és 90% hogy semmit nem használna az érzéstelenítő. Ezért lenne jobb altatásba. Meglenne csinálva és helyre jöhetne minden.

2016. márc. 28. 12:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyiból, de még a háromszorosából sem jönne ki az altatás.

Ahol én néztem, ott 80 ezernél kezdődik.

Öblögesd az ínyedet szájvizekkel, minden fogmosásnál. Legalább ennyit meg tudsz most tenni.


Ha nem teheted meg, hogy rászánsz nagyobb összeget, akkor elmész a körzetihez, megkérdezed, hogy milyen nyugtatót és maximum mennyit vehetsz be, ami nem zavarja az érzéstelenítőt és megcsináltatod ott. Meg fogja érteni, volt már biztos rettegő, vagy öklendező típusú betege. Ez a legköltséghatékonyabb. Valószínűleg nálam is ez lesz, mert azt a pénzt jobb helyre is tudom tenni.

2016. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!