Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lenne a jó megoldás ebben...

Drk91 kérdése:

Mi lenne a jó megoldás ebben az esetben? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Kb 3,5 évvel ezelőtt gyökérkezelték a bal felső, legutolsó rágófogamat, annyira lyukas volt, h hiányzott a fele én meg sajnos későn vettem észre (mielőtt még jönnének a válaszok, h igénytelen vagyok, ez nem így van, naponta kétszer mosok fogat, elég alaposan megválasztom a fogkrémem és a megfelelő fogkefét is, de úgy tűnik, genetikai okok húzódnak a gyors szuvasodás mellett - nagyapámtól jöhetett nagy valószínűleg..). Egészen mostanáig nem volt ezzel a fogammal gond, 2015 végén elkezdett fájni, voltam körzeti fogdokinál, röntgen. Ott látszódott h nem lett lezárva rendesen az egyik csatorna (hurrá...), de a doki közölte h ő ezt nem csinálja meg, szakorvossal kell beszéljek, ki kéne újra fúrni az egész tömést, kitisztítani stb... Mivel nem csinált akkor semmit, így azóta úgy is maradt, de továbbra is fáj az a fogam, most már egyre gyakrabban (eddig esténként jött elő, most már egész nap van az a nyomó-szúró érzés), az meg nem járja h napi szinten szedem a fájdalomcsillapítót. Holnap szeretnék tőle időpontot kérni, de tartok attól h mehetek más orvoshoz.... fogklinikát nem ajánlották, itt meg olvastam, hogy az SZTK-ba se a legjobbak.... mit lehetne ilyenkor tenni? biztos van megolds csak tök tanácstalan vagyok, és nagyon rossz h folyton fájdalommal kell lehúznom a napjaimat :/


köszi a válaszokat


2016. jan. 13. 18:30
 1/2 A kérdező kommentje:
..azon gondolkodok, hogy kihúzassam, mert lehet h akkor a bölcsességfogamnak lenne helye kijönni... :/
2016. jan. 13. 18:33
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem a hátsó rágó fogamat gyökér kezelték. Mindég éreztem ezt az időnkénti fájdalmat 2 évig. Végül ki kellett húzatni, mert gennyes lett a fog gyökere. Most meg nincs fogam hátul, és nem tudok azon a felén rágni. Menj el privát orvoshoz ha teheted, és kérd ki a tanácsát.
2016. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!