Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit érzel amikor fúrják az...

Mit érzel amikor fúrják az elülső felső fogad eggyikét, de érzéstelenítővel?

Figyelt kérdés
Mert fogok menni fogorvoshoz, és az elülső felső fogam eggyikét fogják fúrni, de érzéstelenítéssel. És fáj érzéstelenítéssel az elülső felső fog fúrása? Illetve fáj amikor be adják az érzéstelenítőt?

2016. márc. 30. 19:23
 1/5 anonim válasza:
13L vagyok, nekem még nem volt lyukas fogam szerencsére, semmi beavatkozást nem kellett végrehajtani, csak 3 fogamat barázdazárták, de ezt én kértem, viszont az öcsémnek borzasztó rosszak a fogai, bár mindig mossa, de ez genetika. A nagynéném pedig (magán)fogorvos, úgyhogy leírom az öcsém tapasztalatait, meg amit a nagynéném mondott: az érzéstelenítő beadása az öcsém szerint fáj, de nem vészes. Akkor van baj, ha sztk-ban csináltatod, és sietnek, emiatt nem várják meg, hogy az érzéstelenítő hasson. Akkor tuti fáj, de ha jó helyen, kedves, jóindulatú fogorvos csinálja, ilyen gond nem nagyon lesz. Persze az érzéstelenítő sem hat 100%-osan, valamit azért fogsz érezni, de nyugi, senki nem halt még bele, a nagynénémnek 6 éves kis páciensei is vannak, akik kis mozgolódással, de sírás nélkül viselték a fúrást(főleg az "oklevél" reményében, amit amúgy a nagynéném minden kisgyereknek ad, de jobban viselkednek, ha az elején kicsit a viselkedéshez köti :) ).
2016. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó, de az elülső fogamat fogják fúrni, érzéstelenítővel.
2016. márc. 30. 20:08
 3/5 A kérdező kommentje:
vagyis a metszőfogamat
2016. márc. 30. 21:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítő mellett nem szabad érezned semmit, ha igen szólni kell! Csak a rezgést fogod érezni.

Az érzéstelenítő nem fáj, inkább feszít, de mire kihúzza a tűt már zsibbad is.

2016. márc. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor az ínybe szúrnak az nem fáj, inkább csak kellemetlen. Egészen vékony tűt használnak. Nagy ritkán előfordulhat h egy érbe szúr a tű véletlen, az már egy kicsit csíp. Jobb helyeken szuri után kiküldenek a váróba h kicsit zsibbadjon, és addig behívják a következő pácienst kezelésre, s így 20-30 perc is eltelhet h visszaülsz a székbe. Addigra már jól el kell zsibbadjon a terület.
2016. márc. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!