Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mikor lehet már...

Foghúzás után mikor lehet már normálisan enni? Mikor lehet visszatérni a rendes étkezéshez?

Figyelt kérdés
Annyira korlátozva van az étkezés. Hétfő délelőtt húzták az egyik fogam és se tejtermék, se magvas, se tojás, se fűszeres.. óvatosan, hogy ne menjen a sebbe. Konkrétan semmit nem merek enni, nehogy valami geb_sz legyen. Már úgy benyomnék egy jó bundás kenyeret vagy egy jó sajtburgert, pizzát, fagyit vagy egy somlóit, egy csomag chipset vagy csak a megszokott reggeli Actimel + túrórudimat. :-( Meddig van ez a "korlátozás"?

2016. ápr. 6. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Szia, az attól függ, milyen foghúzás? A két véglet a kis tejfogacska és az összevarrt helyű bőlcsességfog. A legegyszerűbb, ha ilyenkor megkérdezed a fogdokit.
2016. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bal felső 5-ös fog! Nem túl nagy, de nem is kicsi, pont az aranyközépút. A seb már elkezdett hegesedni, csak bosszant, hogy nem tudok renden úgy enni, ahogyan eddig tettem.
2016. ápr. 6. 19:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanabban a cipőben járunk. :) Mondjuk ehetsz rántottát, palacsintát, pudingot (rizs, szója, mandulatejből), banánt...gyümölcsöt, sült krumplit, fasírtot. Persze nem forrón! Bevallom én még bébiételt is ettem, mert 1 napi koplalás után annyira éhes voltam, hogy már mindegy volt. Egyébként 1-2 hét után már simán tudsz enni akár a helyén is.
2016. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyi volt, hogy amíg nem múlt el az érzéstelenítő, utána ehettem, ihattam. A tejtermék és az apró mag a kerülendő csak pár napig (3-4 nap). Nekem bal felső 6os volt húzva novemberben.

Kaptam egy papírt és nincs rajta tojás vagy fűszeres.

Másik oldalon ettem óvatosan minden mást.

2016. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én kb azóta csak virslin, felvágottan meg ilyen hülye péksütiken élek és bevallom már nagyon elegem van! :-D Ezért úgy döntöttem elég, ma bekajálok a mekibe...
2016. ápr. 7. 14:23
 6/11 anonim ***** válasza:

Már nyugodtan ehetsz :D

Én csak a 3-4napot vártam meg, amit a doki írt. 1 hónap múlva volt kontrollom, azt mondta akkor, hogy semmi baja nincs, szépen gyógyul! :)

2016. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :) Na és az edzéssel mi a helyzet? Doki előtt elkezdtem egy guggolás kihívást, jó lenne folytatni.
2016. ápr. 7. 18:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem hajlongsz akkor már lehet, én az intenzív sportot akkor kezdtem el folytatni amikor a vérdugó felszívódott. :)
2016. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na jó és még egy utolsó kérdésem lenne, ha nem gond! Tejtermékekkel mi a helyzet? Hány nap után ajánlott?
2016. ápr. 7. 19:15
 10/11 anonim ***** válasza:
1 hét a max. akkor már tuti lehet :)
2016. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!