Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog (nem műtéti)...

Bölcsességfog (nem műtéti) kihúzása után meddig normális a vérzés?

Figyelt kérdés

Most húzták ki a bal felső nyolcasomat kb. egy órája. Az orvos azt mondta, 10 percig harapjak a gézre, amíg haza nem értem, kb. 40 percig haraptam, de mikor kivettem, láttam a tükörben, hogy még csordogál belőle elég csúnyán a vér. Nemrég műtötték ki az impaktált jobb alsó nyolcasomat is, az napokig vérezgetett utána, de az műtét volt, varrva is lett. Normális ez ilyenkor? A józan ész azt mondja, hogy igen, hisz fel lett tépve ott minden, de azért aggaszt.


Köszönöm mindenkinek.


2016. ápr. 13. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 4 napig szivárgott sajnos, persze erre azt mondják, nem normális, de azért elég nagy kráter lett ott.
2016. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, a 4 nap azért soknak tűnik. Igazából az aggaszt, hogy soknak tűnik ez a vér, mert nem csak vörösre színezi a nyálamat, hanem konkrétan vér van a számban. Persze nem annyi, hogy megteljen vele a szám, ha nem nyelem le, és csukva van, akkor sem telik meg, csak ijesztő. Gyűlölöm már ezt az egészet, de mit lehet csinálni, ha egyszer úgy döntöttek a nyolcasaim, hogy egymás után megadják magukat...
2016. ápr. 13. 13:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha csak szivárog, az első nap még normális, ha erősen vérzik és nem áll el, akkor vissza kell menni és összevarrják.
2016. ápr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekem múlthéten húzták a fogam. Nehezen állt el a vérzés, majd utána szivárgott belőle rendesen. Visszamentem a dokihoz, azt mondta nem vészes, de azért ellátott és kaptam még egy gézt amit fél órán át kellett szorítani. Ha úgy érzed eléggé vérzik, ne habozz vissza menni úgy a tiszta és te nyugodt leszel. Persze volt már olyan foghúzásom is ami utána órákig vérzett. Fontos, hogy ne köpd ki, nyeld le a nyálad és a vért. Próbáld szárazon tartani, hogy a vér minél hamarabb megalvadjon. Mielőbbi gyógyulást! Tudom milyen rossz, kitartás! :)
2016. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Visszamenni csak azért nem akarok, mert az előzőnél is visszamentem, de azt mondták normális. Ráadásul tömegközlekedéssel 40 perc, és jobbnak látom egyelőre nem erőltetni magam még jobban.
2016. ápr. 13. 13:51
 6/7 anonim válasza:

Ez nagyon rosszul hangzik és biztos nem normális. Nekem már mind a négyet kiszedték, de egyiknél sem volt semmi bajom, nem vérezgettem napokig.

Pesti vagy? Nagyon tudom ajánlani a dokimat Dr. Barabás Pétert.

(Semmelweis [link]

2016. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta nagyjából úgy tűnik elállt. Beszéltem telefonon egy szájsebésszel, aki a rendelőben dolgozik, azt mondta pár napig nem kóros ha szivárog a vér, 4-5 napig is előfordulhat meleg ételre, erőlködésre, csak az alvadék ne essen ki.
2016. ápr. 14. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!