Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A tapasztalatokat szeretném...

A tapasztalatokat szeretném ki kérni. Bölcsesség fog műtét állami ellátásban vagy magán rendelőben?

Figyelt kérdés
A helyzet nem egyszerű a bal hátsó fogamról lenne szó.Sajnos nem tud kinőni nincs helye.... 2 évvel ezelőtt voltam a jobb alsót kihúzatni (annak szintén nem volt helye)Budapesten a Szent Király utcai szájsebészeten.Ember próbáló 2,5 órás műtét volt,nem túlzok azt hittem nem állok fel a székből,annyira fájdalmas volt.A rossz élmény óta rettegek ha csak a fogorvosra gondolok.Na de kitaláltam hogy majd elmegyek magán dokihoz,nekem megéri hogy pénzért húzzák ki csak ne éljem újra át azt a kínt.A fogorvosom szerint nem biztos hogy majd kíméletesebb lesz a magán doki,mint az állami.Aztán most gondolkodóba estem hogy akkor most hogy is legyen az a foghúzás?Magán fogorvoshoz most mennék először.

2016. ápr. 22. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Az a helyzet, hogy ha valami fajdalmas, akkor is fajdalmas lesz ha fizetel erte
2016. ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha valami fáj, az mindig fáj, olyan mindegy, magán-e. Én anno egy foghúzással az állítólag legjobb pesti fogorvosnál voltam, egy vagyon volt, de ugyanúgy 40 percen át tépte kifele a fogamat és ugyanúgy belilult az egész fejem, mint mikor előtte egy rendes, normális sztk-s rendelésen is.
2016. ápr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tény és való, hogy vannak rossz helyzetek, amikor sokáig tart a foghúzás és fájdalmas. Nekem két bölcsességfogamat távolították el az egyik alatt ciszta is volt. Kb 5 perc alatt kiszedte. Szerintem sok múlik a dokin és hogy mennyi tapasztalata van. Ha gondolod privibe leírom kinél voltam, csak ajánlani tudom. Sok sikert.
2016. ápr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezgess körbe az ismerősei között, hátha tud valaki ajánlani egy ügyes, megbízható, rendes fogorvost mert nincsen semmi garancia rá, hogy a magán doki jobb lesz mint az állami. Sajnos manapság nagyon nehéz normális orvosokat találni... Amúgy igen, ami fáj, az magán orvosnál is fájni fog, de azért szerintem nem mindegy, hogy milyen az orvos hozzáállása...csak ez meg nem kifejezetten attól függ, hogy magán vagy állami. Én nagyon utáltam fogászatra járni mert borzasztó fogorvosom volt... konkrétan nem érdekelte őt, hogy mi van a betegeivel, hogy fáj-e neki vagy van-e bármi egyéb probléma. Borzasztó bunkó, paraszt volt mindenkivel, már bocsánat. Soha semmihez nem kaptam érzéstelenítőt, ami mondjuk egy gyökérkezelésnél nem egy kellemes dolog...Viszont nem akart elvállalni egy fogorvos sem a városban mert, hogy körzetileg nem hozzájuk tartozom illetve volt pár olyan is, akihez pedig én nem mentem volna szívesen... Aztán érkezett egy új orvos, akihez elmentem magánrendelésbe (nekem is műtötte az egyik fogamat) és ez most biztos hülyén hangzik, de fantasztikus volt. Lehet, hogy van valami abban, hogy a pénz motiválja őket mert tényleg elég drágán dolgoznak, de én konkrétan nem akartam elhinni, ahogyan bántak velem. Kijöttek elém, bekísértek, az első kérdésük az volt, hogy nem félek-e meg ott nyugtatgattak, hogy ne aggódjak minden rendben lesz (mert eléggé paráztam mert nekem is volt már pár rossz élményem, ezt biztos látták rajtam), folyamatosan kérdezgették, hogy nincs-e valami baj, fáj-e stb., szóval borzasztóan rendesek voltak és nagyon gyorsan, szépen is dolgozott. Viszont nem szerénykedtek mikor megkérdeztem, hogy mennyibe kerül... Viszont hallottam már ellenpéldát is ismerősöktől, valamint olyat is ismerek, aki oda van az sztk-s fogorvosáért. Szóval szerintem tájékozódj és úgy könnyebb lesz dönteni.
2016. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Erősen gondolkodom hogy melyik lehetőséggel éljek,de ha a magán dokit választom,az sem egyszerű döntés,mivel nagyon sok magán doki van.Az idő sürget,viszont már akkor könnybe lábad a szemem ha a foghúzásra gondolok,de ezt nem úszom meg...
2016. ápr. 23. 22:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Van olyan magándoki, akinél altatást is lehet kérni bölcsességfog műtét esetén. Nekem van 1 ferdén fekvő bölcsességfogam, egyelőre nem okoz gondot, nincs begyulladva, nem fáj, de ha egyszer mégis kiszedetem, ezt bizony csakis altatásban vagyok hajlandó. Általában SZTK-s fogorvoshoz megyek, nem félek eszeveszettül a beavatkozásoktól, de azért mindennek van határa...
2016. jún. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 riseagainst96 válasza:
Szia! Én tegnap voltam a Mindentment rendelőben alsó bölcsességfog eltávolításon. fél óra alatt kikapták, közben nem éreztem egy kis nyomáson kívül semmit, ma meg élek és minden oké, már a második bölcsemet szedettem ki náluk. Mondjuk nekem fel kellett vágni, mert még nem nőtt ki, de elméletileg ha ki van nőve akkor egy normális foghúzás.
2016. jún. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem (akár priviben), hogy kinél voltál a Szentkirályiban? :)
2017. máj. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!