Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fogorvos miért nem szedi...

Egy fogorvos miért nem szedi le a fogkövet, ha látja, és komoly eü. Problémákat okoz? Miért kell ezt külön kérni?

Figyelt kérdés

30 múltam, b. 1 éve van új fogorvosom, most derült ki, hogy fogínysorvadásom van.

Eddig azt se tudtam, mi az.

Most utánanéztem, tünete pl. az ínyvérzés fogmosásnál. Na az nekem kb 15 éve megvan. Többször mondtam az előző fogorvosnak.

Ill. a fogaim körül ott vannak a táskák. Mindig azt hittem, az normális, hiszen a fogak onnan nőnek ki, ennek így kell kinéznie.

Fogkövem többször volt leszedve, rendszeres fogmosás mellet is kialakul valamennyi. Volt, hogy Sensodyne-t használtam, de nem lett jobb tőle.

Most olvasgatok. Vissza már nem fordítható, de talán lelassítható, megállítható. Örökletes is sok esetben.

És elgondolkoztam. Én is hibás vagyok, hogy nem mostam még jobban a fogaimat.

De elég komolyan benne van az orvo is, hogy 10+ év alatt ezt miért nem bírta egyszer sem mondani? Talán akkor nem veszíteném el a fogaimat fiatalon, ha már évek óta használnám a megfelelő Parodontax fogkrémet.

Valamint kb évente járok fogorvoshoz, miért nem alap, hogy leszedik a fogkövet? Miért csak akkor, ha külön szólunk?

Épp ebben ércdekeltek, hogy kihulljon az ember foga, aztán drága pénzért megcsináltassa a protézist?

Felháborító, és jelen esetben nagyobbnak tartom az ő felelősségét, mint a sajátomat.

Hiszen én nem tudtam, mi ez, nem tudtam, hogy egyáltalán létezik, így nem tudtam róla kérdezni. Neki pedig sok lehetősége lett volna szólni, hogy rossz irányba haladok, de nem tette.

Persze, mit számít neki, hogy nekem esetleg hamarosan nem lesznek fogaim. Én meg talán már nem tudom megállítani a folyamatot.


2016. ápr. 24. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

A korod ugye csak vicc? Úgy vergődsz itt, mint egy dedós, tök ok nélkül!


Leszedik a fogkövedet, nem?! De, ha sűrűbben akarod, akkor bejelentkezel hozzá - mert egy fk. lekapás nem egy perc azért -, és kész.


Egyébként meg nehogy már ő tartsa számon a TE fogaidat, mikor 150 másik betege is van. A SAJÁT egészségeddel NEKED kell törődnöd!

2016. ápr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

már miért lenne dedós? nem nézegetem a fogkövemet olyan helyeken, amit ő is csak tükörrel lát.

vegyél már vissza az arcodból.

nem at a felelőssége, hogy kialakult, hanem hogy ő látja, és nem szól, és nem is szedi le.

nem tudom, miért nem sikerült megérteni, pedig leírtam egyértelműen: NEM, nem szedi le.

nem hiszem, hogy erről szól az orvosi eskü.

mitől dedós valaki, ha nem tud egy betegség létezéséről, ezért nem tud róla érdeklődni, az orvos meg éveken át látja, és nem jelzi a betegnek?

nagyon el vagy szállva magadtól, csak tudnám, hogy mire, mert a válaszodban semmi hasznos vagy segítő információ nem volt. de tudod mit, inkább legyek dedós, mint egy ilyen bunkó.

2016. ápr. 24. 09:19
 3/7 A kérdező kommentje:

nem kell számon tartania, ne hívjon fel jövő héten, hanem mikor OTT vagyok nála, és látja, akkor szóljon!


ÉN vagyok az, aki törődik a SAJÁT egészségemmel, és annyit tudok tenni, hogy mosom a fogam, és évente elmegyek orvoshoz. de ha nem szól, hogy baj van, honnan tudjam?


a te felfogásod szerint a vérvételen, a belgyógyászaton, a szülészeten sem az a dolga az orvosnak, hogy törődjön a te egészségeddel. hát akkor mégis mi a dolga, nagyokos????

2016. ápr. 24. 09:21
 4/7 A kérdező kommentje:

A fogínysorvadás kialakulhat annál is, aki a lehető leglelkiismeretesebben tisztította a fogát.

És lehet, hogy sosem alakul ki annál, aki letojta a fogápolást.

Szóval nem lehet rá matematikai képletet írni.


De sebaj, lehet, hogy leszel te majd egyszer rákos, vagy nagyon beteg, amit az orvos észrevesz, de nem fog szólni, mert te egy másik ügyben mentél rutinvizsgálatra.

Remélem, akkor is majd így állsz hozzá, ha rólad lesz szó, hiszen az orvosnak nem kötelessége szólni, ő csak azt végzi el, amiért odamentél.

Majd csinál egy vérvételt, amiből megállapítja, hogy a vas-szinted megfelelő, de nem szól, hogy egy másik érték alapján esetleg komoly bajod van. Hiszen ez számodra így normális. Gratulálok a hozzáállásodhoz! Büszke lehetsz magadra, add át a gyerekeidnek is ezt a látásmódot!

2016. ápr. 24. 09:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló baromságot ír. Igenis elvárom, és elvárható, hogy egy orvos szóljon, ha lát valamit. Vagy tud róla a beteg, vagy nem, de kötelessége lenne szólni. Mint a te esetedben is - megelőzhetett volna egy komoly problémát.

Nekem mondjuk nincs ilyenem, nem tudom, milyen lehet, de biztos nem kellemes.

Mi a betegek vagyunk, adózunk azért, hogy normális ellátást kapjunk, nem nekünk kell ismerni a betegségeket. Az ő szakmája, ő kap ezért fizetést, az ő dolga, hogy szóljon.

Én sem örülnék, ha látna valamit, és nem szólna.

Nekem pl. sok anyajegyem van, és járok is velük bőrdokihoz. Pár hete leszedettem egy kiállót, mert zavart. Előtte persze mintát vettek belőle. De a hátamat pl. nem látom, és a dokinak tudnia kell, hogy milyen a rosszindulatúnak a felülete, a széle nem szabályos, stb.

Tuti én is ki lennék akadva, ha a nyakamon lévővel megyek, és nem szól, hogy a hátamon lévő esetleg egy rosszindulatú elváltozás.

Ennyire nem kéne érzéketlennek lennünk egymással szemben, bárki bármikor kerülhet bajba, egy minimális együttérzést igazán mutathatnánk a másik felé.

2016. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, moss fogat paradontaxal, szar az íze tény és való. DE nem fog vérezni az ínyed és sokkal jobban tisztít, mint bármelyik fogkrém legalább is én ezt tapasztaltam. Egyébként erre a fogorvosnak kérés nélkül is gondot kell fordítania, hiszen látja, hogy baj van az ínyeddel.
2016. ápr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Alaposan utánaolvastam, és ma fogom megvenni a Parodontaxot.

Köszönöm a hasznos válaszokat.

2016. ápr. 25. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!