Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hova forduljak, ha büdös a szám?

Hova forduljak, ha büdös a szám?

Figyelt kérdés

Mindent használok: fogselyem, szájvíz, napi 3x mosok fogat jó alaposan. Voltam fogorvosnál, a fogaim szépek és egészségesek, ápoltak. A nyelvemen van ilyen bűzös lepedék, és hiába kaparom le, egy fél órán belül visszatér.Milyen irányban induljak el először?

Fül-orr-gégész: régebben nagyon-nagyon sokszor volt arcüreggyulladásom, meg egyéb jó kis légúti betegségek. Szénanáthás vagyok, és pár éve azt mondta a doki, hogy esélyem van az orrpolipra is (horkolok is keményen).Meg úgy érzem, hogy az orrváladék ott "pang" a torkomban, sokszor köpök fel nagyobb váladékdarabkákat. Mandulám viszont nincs, de 3x szedték ki, mindig újranőtt.

Belgyógyász: apa refluxos, nem tudom, ez mennyire lehet örökölni. Úgy hallottam, a nyitott gyomorszáj is okoz ilyeneket.:)

Azonban hallottam még egy Candida nevű szájpenészről is. Szóval hol induljak el először? 18/L


2016. ápr. 24. 21:39
 1/3 anonim válasza:
Nyitott gyomorszáj tényleg okozhatja, ha a fogaiddal minden rendben.szerintem nézesd meg magad teis hátha azzal lesz a baj.
2016. ápr. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ha megbízol a háziorvosodban, akkor menj el hozzá, ő megnézi és továbbirányít. Úgyis beutaló kell a szakrendelésekre, hacsak nem magánrendelésre szeretnél menni.
2016. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A nyelven levő lepedék alapján én is gombásodásra tippelek (candida). Ha legalább egy hétig nem eszel magas glikémiás indexű kaját (minden amibe van liszt vagy cukor, tehát semmi kenyér, tészta, süti stb.), akkor elmúlik magától. A gomba a cukron tenyészik, feltételezem a vércukorszinted is magas lehet.
2016. ápr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!