Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy reggelente...

Normális, hogy reggelente teli van lepedékkel a szám?

Figyelt kérdés

Ilyen fehéres trutyival van bevonva a nyelvem,az ínyemre is rakódik ilyen fehéres,átlátszós,vékony filmszerű réteg,ami fogmosás után eltűnik,de reggel,mikor felébredek és mondjuk nem mosok reggel fogat ( direkt kipróbáltam),akkor ott marad egy a fehéres plakk,cucc a számban,ínyemen.


Fogmosás után eltűnik,de nem tudom,normális,hogy reggeli ébredésnél ilyen ? Este is természetesen alaposan megmosom.


28/L


2016. máj. 1. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mindenkinek ez van
2016. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
7%

Első nem tudom te miről beszélsz.

Nálam nincs ilyen. A családban sem senkinek.

2016. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

akkor egy picit megnyugodtam,köszönöm.


Bár nekem régebben, tehát kb 1-2 éve NEM VOLT ilyen,maximum a nyelvemen volt,de most az ínyemen is van,meg az ajkaim belső felén,oldalsó nyálkahártyán is.

Olyan szép,mikor este megmosom,és reggel meg látni azt a sok fehéres cuccot..mintha 2 hete nem mostam volna meg...

2016. máj. 1. 14:06
 4/14 A kérdező kommentje:
hát akkor megint nem tudom..
2016. máj. 1. 14:07
 5/14 anonim ***** válasza:
10%

Nem normális. Nekem sincs ilyen.

31/F

2016. máj. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha túl lepedékes az betegség jele lehet, de ha mosod a nyelved is fogmosásnál akkor lejön.
2016. máj. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azoknál gyakori,akik nyitott szájjal alszanak. Lehet, csak a nyálad összetétele változott,vagy másfajta fogkrémet használsz, mint régen, esetleg máshova költöztél,ott más a levegő..szóval sok oka lehet. Első körben cserélj fogkrémet!
2016. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
a nyelvemről már egy szimpla étkezés (reggeli) alkalmával is lejön,fogmosással meg pláne..nem is az..hanem nem tudom,mitől lesz egy éjszaka alatt fehér lepedék a számban,mikor alaposan megmosom este.
2016. máj. 1. 19:18
 9/14 anonim ***** válasza:

Az hogy alaposan mosod a fogad, nem azt jelenti hogy ezzel meggátolhatod a lepedékképződést. A lepedék egy bakteriális biofilm - baktériumok pedig mindig vannak a szájban (jók és rosszak is). Egy sima fogmosással, de még az antibakteriális szájvízzel sem tudsz 100%-os sterilitást elérni, ez fizikailag lehetetlen. Fogmosás után 20 perccel már kimutatható a lepedék mennyisége (plakkfestő anyaggal).

Mindenkinek lepedékes a szája reggelente, csak van akinek több, van akinek kevesebb képződik - ez függ az alváspozíciótól (pl. nyitott száj, szájlégzés, horkolás) és az immunrendszer állapotától (csak egy kis náthától is megnőhet a mennyisége). A nedves környezet, különösen a párás levegő kedvez a baktériumok szaporodásának és ettől megnő a mennyiségük.

A lepedék egyébként akkor okoz szuvasodást, ha a káros baktériumok elszaporodnak benne a bevitt szénhidrátoktól és kioldják a zománc ásványi anyagait. Fogkővé pedig akkor válik, ha nem távolítják el időben és alaposan a fogról (különösen a nyálmirigyek kivezetőcsövei környékén).

2016. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az infót ! igazából csak egy dologban zavar : az ínyemre olyan szépen,egyenletesen rakódik le ez az átlátszó filmrétegszerű,fehéres plakk vagy mi,hogy tök halvány színű lesz tőle az ínyem.fehérebb lesz. alapból szép világos rózsaszín,de ez a cucc befedi és sokkal világosabb,fáradtabb rózsaszín lesz.
2016. máj. 2. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!