Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem hat az erzestelenitő?

Miért nem hat az erzestelenitő?

Figyelt kérdés
Alul bal oldalt van egy nagyon rossz, torott fogam. Nagyon tud fajni. Elmentem kihuzatni de egyszeruen nem zsibbadt el, de nincs gyulladasba, mar a fejemet se ereztem de ott akkor sem volt elzsibbadva. 3 szurit kaptam, azt mondta tobbet nem lejet adni.Huztak mar 2 fogat felulrol, elzsibbadt. Alulrol regen egyet es az sem zsibbadt el. Mitol van ez? Igy csak szenvedek.
2016. máj. 3. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Rossz, törött fog ami nagyon tud fájni - kizárt hogy ne lenne gyulladásban, legfeljebb csak kívülről nem látszik, mint például a gyökércsúcsi ciszta. A gennyes, ödémás területen pedig nem tud hatni a zsibbasztó.

A másik dolog: alul van hogy nem elég a fog mellé adott érzéstelenítés (tömöttebb csontszerkezet miatt), ezért vezetésest is szoktak csinálni (hátra a főideg környékére). Nem mindig van rá szükség, de előfordulhat hogy nélküle nem zsibbad el rendesen a fog.

2016. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom :( valamit mondott a doki, fogdosta az államat hogy ott elzsibbadt e,mondtam h nem dehat a fogam hatul van. Es akkor erre valoszinu azt mondta amit Te leirtal nekem. A 3 szurit 9 helyre szurta :( most is faj de felek ujra elmenni...
2016. máj. 3. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első mondja jól, sajnos én is jártam így. Nekem egy gyökércsúcsi kis gennyes ciszta okozta a fájdalmat. Nagyon pici volt pedig, éppen pár milliméter, mégis borzasztóan fájt miatta és el se zsibbadt rendesen a fogam környéke.
2016. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!