Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire rossz a gyökérkezelés...

Mennyire rossz a gyökérkezelés/húzás gyulladt fognál?

Figyelt kérdés
Sajnos kiderült, hogy még évekkel ezelőtt elrontották egy tömésem, így alatta vígan szaporodtak a bacik. Múltkor megpróbálták valamennyire kitisztítani a fogorvosnál, de már az is nagyon fájt, be van gyulladva az egész. Nagy a valószínűsége, hogy húzás lesz a vége, de holnap még megpróbálják gyökérkezelni. Mennyire rossz érzés egy 10-es skálán gyulladt fognál? :/ Jobb szeretem előre felkészíteni magam az ilyesmire. A tisztítás óta egyébként még csak nem is érzékeny, jelenleg gyógyszeres tömés van benne.

2016. máj. 3. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, nem akarlak megijeszteni, de elég fájdalmas. Detto ugyanígy jártam, nekem is elcseszett tömés alatt romlott tovább a fogam, majd kitisztította a doki, de én kaptam rá Dalacint is, hogy levigye a gyulladást, meg persze a gyógyszeres tömést. Eleve megmondtam a dokinak húzás előtt, hogy nekem lidocaint ne adjon, az nem jó semmire, két adag ultracaint kaptam, az erősebb, de így is kínok kínja volt sajnos. 24N
2016. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a legtöbb orvos rossz helyre lövi a lidokaint... ezért nem hatásos sajnos. ha jó helyre lövik semmit nem érzel csak feszülést... de ha nem akkor elég pokoli fájdalom.
2016. máj. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először meg szokták próbálni lehúzni a gyulladást pl Dalacinnal vagy más antibiotikummal. Főleg ha gennyes.

Nekem húztak egy gyulladt fogat és gyökérkezeltek is egyet (a húzott az gennyes volt, menthetetlen volt, a gyökérkezelt nem volt gennyes) de semmit nem éreztem! Ez függ attól, hogy hova adják be, ha jól eltalálja akkor nincs gond. Én mindkettőnél sok érzéstelenítőt kaptam amúgy, a húzásnál összesen 3 teljes ampullát, a gyökérkezelésnél 2 egészet.

2016. máj. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!