Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet "teljes életem" ennyi...

Lehet "teljes életem" ennyi kihúzott fog mellett?

Figyelt kérdés
3 fogam volt kezelve a bal alsó ötös, felső hatos és a jobb alsó ötös, kis lyukakból indult mint, végül gyökérkezelés, szétfurkálás lett a vége magyarul bejelentette az orvos, hogy mind a hármat húzni kell, de engem nagyon megviselt a tudat így felkerestem egy másik fogorvost, ő is azt mondta, hogy ezeket már nem lehet megmenteni. Már tényleg alig maradt valami azokból a fogakból, bár még nem húzattam ki őket, de már látom, hogy muszáj lesz, közben jobb oldalt felül is kilyukadt egy most be van tömve, de félek, hogy az is ugyanúgy tönkremegy, mint a többi. Mosom őket rendesen napi kétszer, talán egészségtelen táplálkozás lehet az oka, fogalmam sincs...nem tudom mitől romlanak így. Még csak 17 éves vagyok és ez teljesen kikészít. Hogy mentsem meg a maradék fogam? Mit tegyek, hogy ne kezdjen el még több romlani? És a rosszakat, ha kihúzatom lehet normális életem azok nélkül? Milyen megoldások vannak a "pótlásra"?
2016. máj. 6. 10:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Lehetséges olyan esetleg, hogy fogszabályzóval a mögötte álló két fogat a helyére húzzák? Ilyet is hallottam.
2016. máj. 6. 10:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a jobb alsó 5-öst kellett húzni nem is látszik. :) a felső 5-ös látszik még, az alsó nem. Neked egyik se fog.

Érezni se nagyon érzem mert 1 bölcsességfogam jött ki, pont ott. Így is alig volt helye kijönni, eltolta a többit is, van éppen hézag 4-es és 6-os között de nem érezhető olyan durván, mint húzás után.

Én a húzás után betömettem amit kell és azóta járok szűrésre.

19 évesen kellett húzni, azóta nem volt se húzás, se gyökérkezelés. Max 1-2 tömés évente de van mikor annyi se.

2016. máj. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22 éves vagyok és 4et húztak ki 13évesen (rosszak voltak amikor kijöttek de az iskolafogorvos meg se próbálta megmenteni őket...) egyet pedig gyökérkezeltek tavaly. A húzottak helye már nincs meg max pár mm. Amúgy érdemes 2-3dokinak megmutatni, kezelési tervet kérni. Nekem két doki húzta volna azt amit a 3. simán megmentett gyökérkezeléssel, sőt látta a régi röntgent és azt mondta hogy mind a 4 menthető lett volna! Na akkor azért majd' lefordultam a székről! Korona kellett volna csak és csap mindbe a gyökérkezelés után.
2016. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. Nekem ez a 3 fogam már tuti nem menthető sajnos:( Tényleg minden túlzás nélkül olyanok, mintha már nem is lennének, csak a gyökere van meg
2016. máj. 6. 16:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet teljes életed. Hogy mi lehet a gond. Én is "sok" fogamat elvesztettem nagyon fiatalon. Nekem azt mondta az orvos,hogy kimondott kalcium hiányos fogak. Valószínű rosszul táplálkoztam amikor a fogváltás volt.Megoldás híd. Én ezt nem éreztem cikinek, persze nem mondtam el mindenkinek.
2016. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!