Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kötelező résztvenni az iskolai...

Kötelező résztvenni az iskolai fogászati vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Súlyos szorongásom van.

Jelenleg pszihológús segít.

Május 25 kaptam időpontot a Vadaskert Alapítványhoz (2. kerület) pszihiáterhez.

2014.07.10-én kedden voltam fogorvosnál mert be törtem a fogam. A fogorvos érzséstelenítő nélkűl tett bele vattát. Majd ki fúrta elől a fogam mert azon volt egy 0.2-3 mm fekete pötty-lyuk.Nem tudta folytatni a kezelést mert rosszul lettem.

Újra elmentünk hozzá. Már ki sem tudtam nyitni a számat súlyosan szorongtam.

Majd mondta hogy így nem tud hozzám nyúlni. Elküldöt pestre de rossz orvoshoz küldöt.

Azóta nem voltam fogotvosnál. A lyuk már 2-3 mm lett és átment a mellete lévő fogra amin szintén 2-3 mm lyuk alakult ki. Pszihológús tanácsára nevetőgázas altatással fogjuk megcsináltatni. (Ellőre kérek valami szorongás csillapítót a pszihiátertől) 2016.05.11-én megy az osztály vizsgálatra. Honnan kérhetek felmentést?


2016. máj. 8. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A pszichológusodtól kérj igazolást. Egyébként ha beveszel egy 0,25-ös Xanaxot a kezelés előtt, akkor nem kell az altatás.
2016. máj. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első mondja: az orvosod ad igazolást. Egyébként az ilyen csoportos szűréseken sokszor csak a fogazati státusz felvételére van idő (vagyis csak egy állapotfelmérést csinálnak és felírják neked egy papírra ha szükséges lenne további kezelés). A kezeléseket pedig délutáni időpontban (szülői kísérettel) csinálják. Maximum az 5 perc alatt elvégezhető kezeléseket végzik el a szűrésen (pl. tejfogszilánk eltávolítása, barázdazárás, polírozás), de csak ha te is beleegyezel.

Egy másik eset, ha az orvos olyan elváltozást talál, ami azonnali beavatkozást igényel (pl. gyulladt/elhalt fog gennyes tasakkal, arcduzzanat...). Ha ilyen esetben sem szeretnéd a kezelést, akkor a kísérőtanárnak tájékoztatni kell a szülőket hogy még aznap elmenj a saját fogorvosodhoz - illetve alá kell írnod erről egy igazolást.

Vagyis röviden: az iskolai szűrővizsgálat kötelező - a fogászati kezelés nem. A szűrés alól pedig csak megfelelő indokkal és orvosi igazolással (ami 1 hónapnál nem régebbi) lehet felmentést kapni.

A pszichiáternek van orvosi diplomája (a pszichológusnak bölcsészeti). Hívd fel telefonon és beszéljétek meg, hogy neked 11-re kell az igazolás.

2016. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32%

Ne csináld azt amit én is. Minden kis apróságtól rettegtem, elájultam vérvétel közben, fogorvosnál. Ez ellen sokat nem lehet tenni, de ezt elkell fogadni, nem pedig rettegni tőle.

Az életben rengeteg dolog van amivel szembe kell nézni. Gondolom te sem akarod, hogy állandóan mindenre felmentést adjon a doki, mert képtelen vagy szembenézni a dolgokkal. Mindenki fél a fogorvostól, senki nem szereti, amikor a szájában turkálnak. Viszont ez miatt megfutamodni nem szabad. Ha kihagyod, máskor is kifogod hagyni. A gondok gyülekeznek, begyullad, megfájdul a fogad. Ilyenkor csak húzni lehet. Gondolom nem akarsz negyven évesen műfogsort kapni.

Légy bátor, pl. ígérd meg magadnak, hogy fogorvos után elmész vásárolni. Hidd el, olyan boldog és büszke leszel magadra.. Ha viszont nem mész el, csak halasztódik a dolog és állandóan ezen fogsz agyalni.

2016. máj. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!