Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma elmentem fogorvoshoz, mert...

Gehenna kérdése:

Ma elmentem fogorvoshoz, mert éjjel nem aludtam, úgy fájt a bölcsességfogam, a jobb alsó. Egyszercsak elkezdett iszonyat módon fájni, cataflam segített. Elmentem orvoshoz, aki adott is beutalót szájsebészetre. Ki kell húzni. Mennyire fog fájni?

Figyelt kérdés
Láttam már kérdést ezzel kapcsolatban, de én is megkérdezném a spéci helyzetemet: Nem nőtt ferdén, csak konkrétan egy "félfognyi" lyuk van rajta, fájni fog nagyon a műtét így is?Kicsit félek a fogorvosoktól, szájsebészettől meg végkép,, eléggé parán hangzik :D Mondta afogorvos, hogy érzéstelenítenek stb, továbbá olvastam hogy 10-30 perces beavatkozások ezek, kinek mi a véleménye? Köszönöm a válaszokat!

#bölcsességfog #foghúzás #lyukas bölcsességfog
2016. máj. 9. 10:22
 1/7 klopusz ***** válasza:

Megmondom őszintén, nekem sima fogorvos húzta ki a bölcsességfogamat anno. Szerencsétlen fognak nagyjából a fele már ki volt törve addigra. Igaz, megmondta, ha nem sikerül neki kivadásznia, szájsebészetre kell mennem.

Szerencsém volt, kivadászta, igaz darabokban.

Mivel érzéstelenítette, semennyit sem fájt, utána azért kellett fájdalomcsillapítót ennem, az igaz.

2016. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Maga a műtét várhatóan egyáltalán nem fog fájni, legfeljebb ilyen kellemetlen nyomás érzéseket fogsz érezni. Utána fog fájni pár napig, amikor elmúlik az érzéstelenítő hatása. Kinek jobban, kinek kevésbé, de mindenesetre az olyan fájdalom, ami fájdalomcsillapítóval jól viselhető. Figyelj oda és tartsd be alaposan az orvos utasításait és akkor hamar begyógyul a seb gond nélkül.
2016. máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! A héten elintézem a sebészetet, kicsit könnyebb így :)
2016. máj. 9. 11:45
 4/7 A kérdező kommentje:
Még igazából annyi maradt ki, hogy mindenféleképpen varrják majd?
2016. máj. 9. 11:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, összevarrják majd, az egyáltalán nem fáj, egy perc az egész, utána kicsit zavaró tud lenni a cérna vége, amikor találkozik vele az ember nyelve mondjuk, de nem fáj. A varratszedés másodpercekig tart, egy nyisszantással elvágja és csipesszel kihúzza, gyakorlatilag meg se érzed.
2016. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem is kell műteni, mert ki tudja majd húzni a szájsebész. Gondolom a lyuk miatt küldött az orvos a szájsebészetre, talán fél, hogy beletörne.

Nekem egyszer 50 oerces műtétem volt, de semmit nem éreztem, foggyökeret rezekálták. Úgy elzsibbadtam, hogy egyáltalán nem fájt semmi. Utána viszont 2 napig lufifejem lett, jegelni kellett az arcom úgy bedagadt.

2016. máj. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Beatrix0522 ***** válasza:
Nekem is úgy nőtt ki félig hogy egy bazi nagy lyuk volt rajta oldalt...és még le is tört belőle egy darab. Sajnos első szabály nálam...vagy nem sajnos, hogy SZTK fogorvosi székbe nem ülök bele... sőt a legjobb volt az egészben hogy rohadtul megijedtem, mert tömni se kellett fogamat még, sőt semmilyen kezelésem nem volt csak fogkő leszedés...úgy hogy egy felső bölcsességfog húzásra az idegeim összefutottak ... kaptam egy jó orvos nevet, aki magán felhívtam elmentem konzultációra, megbeszéltük az időpontot, azt mondta kihúzza ...rém történet keringet az agyamba, hogy tuti bele fog törni nagyon lyukas tuti bele fog törni...lelkileg teljes kész voltam rettegtem, kezem lábam remegett mikor beültem a fogorvosi székbe...délelőtt folyamán majdnem a sírás kerülgetett a munkahelyemen, csak elvonszoltam magam a fogorvoshoz, aki megnézte még 1× a fogaimat, új bejelentése : Nyugodjon meg, ez egy egyszerű foghúzás lesz...adom is az érzéstelenítőt...na ja melyikünknek lesz egyszerű, mert nekem úgy érzem nem...mondtam neki, hogy félek hogy beletörik, mondta h erre gondolni se gondoljak, nem fog megtörténni....2 érzéstelenítő után 0kiültem a váróba zsibbadni, visszahívtak kérdezte a doki hogy elzsibbadtam -e...mondom nem érzek semmit, de sose éreztem ilyet...mondta hogy ha érzek még vmit szóljak, mielőtt neki esett volna a lyukas letört fogamnak ijedten megkérdeztem, mennyi időt fog igénybe venni? Válasza: 2 perc semmi több...mondom oké...szemeimet összeszorítottam a karfát markoltam, kb 10 mp után észrevettem, hogy nem érzek semmit, ettől kicsit megnyugodtam, és egyszer csak ropogás szerű hangokat hallok , doki újra jelez: ne ijedjek mg a hangoktól nem törik, ezek természetes hangok...és mire felfogtam h mit mondott a fogam már ott volt a fogóba...tett a helyére egy kicsi tampont még fenn tartott pár percig a székbe h jól vagyok-e, nem akarok-e elájulni, mert kisit sápadt voltam...de hozzáteszem nem éreztem semmit az egészből...Ja de az érzéstelenítőt a széjpadlásba az kellemetlen volt, meg is ökrendeztetett, de kibírható volt...haza fele kivettem a kistampont és egyáltalán nem vérzett a fogam, sőt még gyógyszert sem kellett bevenni mert nem fájt...nekem nagyon pozitív volt az első kezelés a dokinál, azóta már betömött egy fogam, és most gyökérkezelés alatt állok egy másik fogammal, de már egyáltalán nem félek :)
2016. júl. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!