Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogon van egy kis lyuk...

Ha a fogon van egy kis lyuk azt feltétlen be kell tömetni?

Figyelt kérdés

Sajnos eddig nem foglalkoztam sokat a fogaim ápolásával, a fogmosást sem nagyon tartottam be ès általában nem tartott tovább fèl percnèl sem ha lehetett inkább a rágógumit választottam.

Kb egy hónapja kezdtem el komolyabban foglalkozni vele, de hiába, este fogmosáskor èszrevettem, hogy van az egyik rágófogamon egy kis lyuk ès azóta ki vagyok borulva, mivel az eddigi 20 èvem háromnegyed rèszèben èdessèget ettem reggeli, ebèd, vacsorára, de egyszer sem fájt ès lyukat sem talált rajta az orvos az ellenőrzèsnèl.

Viszont előbb utóbb mindennek eljön az ideje, ìgy ennek is eljött.

Muszály betömetni?

Ha ezentúl odafigyelek rá nem lesz rosszabb?

Egyik rossz szokásom, hogy amikor ideges vagyok vagy èjszaka, amikor alszok erősen csikorgatom a fogaimat meg összeütöm, ezèrt sem örülnèk nagyon a tömèsnek, nehogy kiessen, meg csak a baj van vele.


20 L


2016. máj. 12. 00:03
 1/5 anonim válasza:

Azzal lesz csak a baj, ha nem tömeted be. A fogzománc elvékonyodott, ezért is keletkezhetett csak ott lyuk. Ez egyéni, hogy mennyire romlik tovább a jövőben egy lyukas fog. Függvénye tényleges törődésnek, odafigyelésnek, étkezési szokásoknak - ez esetedben ugye elég gáz - és hogy mennyi kalcium állt a szervezeted rendelkezésére, mikor cseperedtél. Igen, ilyenkor kezdenek kütközni ezek a dolgok. Én már veszítettem el fogamat így - és még édességet sem zabáltam - hogy halogattam. Ugyanígy kezdődött. Te inkább ülj be a fogorvosi székbe, minthogy majd ilyen intelkemet osztogass a neten. Inkább. Jobb az úgy. Fehértömés is van, az olyan..fehér. És nem esik ki.


A fogcsikorgatásoddal mindenképp kezdeni kell valamit, mert rombolja fogzománcodat. Az is később fog kiüzközni, az viszont tömegesen.

2016. máj. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amíg fiatal az ember nem romlik olyan gyorsan a fog. Most viszont már 20 éves vagy, ideje lenne leszokni a rossz szokásokról. Muszáj betömni, mert ha nem tovább szuvasodik, aztán meg gyökérkezelés lesz a vége.

A fogcsikorgatásra is van megoldás, nekem 24 évesen kezdődtek ez miatt komoly migrének. Szóval irány a fogorvos amíg nem késő :)

2016. máj. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem ,ha csak ez az egy lyukas fogad van 20 évesen rendkívüli genetikával rendelkezel. Nekem ennyi idősen már a fél fogsorom tömve volt pedig én mostam a fogaimat 2x is egy nap. Igaz sok édességet ettem én is,de ki nem? :D

Egyébként nem feltétlenül kell futni a orvoshoz,nyugodtan ráér,a legközelebbi kontroll vizsgálatig,ha nem fáj és egészen kicsit,néhány orvos be sem tömi.

2016. máj. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes betömetni főleg amíg nem fáj, ilyenkor még csak tömés, ha eléri a szintet (fáj, lüktet, érzékeny hidegre, melegre) akkor legtöbbször már csak gyökérkezeléssel lehet megmenteni, hisz a kis bacik belekerülnek, főleg ha nem mosod annyit és ahogy kell, borzasztó sebességgel szaporodnak és nem mindig látni szabad szemmel! Nekem is volt egy repedés az egyiken, barnás lett a repedés, pici volt, gondoltam majd fél év múlva a kötelező körön... Aha, egyik reggel az egész közepe kiesett mert alászuvasodott és elhalt pár nap alatt. Gyökérkezelés lett belőle fél évvel ezelőtt.

Minél kisebb, annál kisebb a gond vele. Ne kövesd a mentalitást hogy akkor mész amikor már fáj, főleg ilyen jó genetikával bírsz. (20évesen nekem már volt 3 húzott nagyőrlő, rosszak voltak a kibújáskor... és két tömött...) Amióta figyelek rá jobban, azóta megáll a romlás, 20éves korom óta mindössze ez a gyökérkezelés kellett. 24 vagyok most.

Érdemes odafigyelni rá, fiatalon amúgy lassabban romlanak.

2016. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok az "étrendedhez", bár ez offtopic.

Ha a fogaid csikorgatod akkor amúgy kellene egy harapásemelő is, mert előbb-utóbb le fognak töredezni a fogaid, folyamatosan kopnak és nagyon érzékenyek lesznek, hamarabb romlanak, első fogaknál meg még csúnya is.

A tömés nem esik ki. Ha mégis véletlen kiesne, akkor vissza kell menni és újra betömik. De ha nem tömik be, akkor egyrészt kellemetlen lesz a leheleted, másrészt bármennyire is igyekszel tovább fog romlani ami egyenes út a gyökérkezeléshez, később koronához és/vagy a fogad/fogaid elvesztéséhez. Nem ijesztgetni akarlak, ez tény. Nem kell félni a fogorvostól, a magyar emberek 90%-a túldrámázza ezt sajnos. El kell menni és meg kell csináltatni! Hajráááá :)

2016. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!