Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Aggódjak vagy ne?

Aggódjak vagy ne?

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinál, mert lyukas volt a fogam és fájt. Azt mondta nagyon szuvasodott a fogam főleg bal oldalon fent leghátul. Kaptam szurit az ínyembe, kifurta, tisztitotta és rakott be egy tömést. Azt mondja rendes tömést nem rakhat be ez egy olyan amit 6 hét után kell kiszedni (vagyis ha jól emlékszem ilyet mondott) az alsó fogam is lyukas volt de nem annyira. Azt simán betömte de csak ideiglenesen. (nem ugyan olyannal mint a fentit) és mondták ha fájni fog valószinü húzás vagy gyök. Kezelés lesz. Miután hazaértem elkezdett fájni kicsit fent is meg lent is. Akkor most aggódjak? Vagy ez azért van mert ott fúrták meg minden és kezd kimenni az érzéstelenítő? (már nem fáj. Olyan fél7fele indultam haza és hét körül kezdett el fájni de már elmúlt). Szóval nemtudom aggódok hogy most akkor aggódjak a fájdalom miatt ami akkor kezdődütt mikor hazaértem vagy nemkell mert normális? Mondjuk még mindig zsibbad az arcom.19/l
2016. máj. 12. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az segít, akkor aggódj. Úgyis az lesz, ami lesz. Nagyon szuvas fogesetében az orvosod nyilván megpróbálja megmenteni a fogat, de a kitisztításnál nem tudja meghatározni, hogy milyen vastag fogállomány maradt a pulpaüreg felé és hogy a fúrás közben az ideget ért inger okoz-e további gondokat, vagy nem. Ezért tette be próbaképpen és reménykedve az ideiglenes tömést. Ha fájni fog, gyógyszerrel az is leküzdhető.
2016. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az első pár napban elképzelhető, hogy fáj egy kicsit ugyanis meg lett bolygatva.
2016. máj. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!