Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire lehet rendbe hozni a...

Mennyire lehet rendbe hozni a fogamat?

Figyelt kérdés

Ez alatt úgy értem, hogy rendben van, minden fogam be van tömve, és mind megvan.


De vannak problémák, haladok sorban:


Ugye van a két felső metszőfog, és mellettük az oldalsó metszőfogak. Ez a felső 4 elöl.


A bal oldali kis metszővel februárban volt egy csúnya gyulladás, és gyökérkezelni kellett, kaptam bele gyógyszeres tömést, miután elmúlt, aztán a végleges tömést. Most ezzel az a bajom, hogy ha a nyelvemmel piszkálom a fogat hátulról, akkor olyan, mintha homorú lenne, vagyis nincs benne elég tömés, ezenkívül kocogtatásra, hidegre nem azt mondom, hogy fáj, hanem kellemetlen érzés.


Következik befelé haladva a mellette lévő, azzal az a bajom, hogy már építve volt a jobb széle, és most kicsit letört az aljából. Nagyon kicsit, szinte észrevehetetlenül, csak a nyelvemet zavarja.


Na, a másik metszővel, a jobb oldalival meg az, hogy úgy van felépítve, mintha a sima fogra a tömés rá lenne téve, mintha egy jó fogra rányomnék egy nagyon pici rágódarabot, így kicsit elüt.


A jobb kis metszővel meg az a baj, hogy a belső felén, ahol érintkezik a jobb metszővel, azon a környéken olyan feketés-barnás, mintha alatta lenne valami, a jobb metsző pedig ugyanezen a határon barna csík van, pont úgy, mintha egy barna elválasztóvonal lenne a két fog között.


De ezek közül csak a gyökérkezelt bal kis metszővel érzek kellemetlenséget, ez a másik három jól bírja a hideget is, semmi baj velük.


A rágófogaimmal semmi baj szerencsére, persze volt már tömve, de mindegyik rendben van, kicsit sem fájnak, és jó velük rágni nagyon. Kivéve egyet. Mégpedig azt, ami eddig sosem fájt. Az orvos azt mondta, hogy szuvasodás kezdődik, és inkább betömi. Betömte, és azóta ha a fog közepét (ugye az őrlök közepén ilyen mélyedés van) valamilyen kemény étel éri, hirtelen belehasít egy nagyot, és fáj.


Ezekkel van baj, és az lenne a kérdésem, hogy ha az orvosnak megmondom, hogy szeretném, ha az összes problémámat kijavítaná, akkor kinevet, hogy még egy feketés rész és egy barna csík miatt is problémázok, vagy megcsinálja?


Elöl csak fizetőssel tömetem, hátra jó a TB-s is.



2016. máj. 12. 20:30
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja, és azt elfelejtettem mondani, hogy a gyökérkezelt a gyulladás miatt meglazult, és nem azt mondom, hogy nem stabil, mert nyelvvel egyáltalán nem tudom megmozdítani, sőt, még ha összefogom a két ujjammal, akkor is csak csak picit, de úgy van, hogy van neki egy kis tér, amiben mozog, és érzem, ahogy a gyökér alul "ütközik" a csonttal vagy nem tudom. Nem vészes, de emiatt kezdjek aggódni?


Továbbá szeretnék fogszabályozót is, és valamikor fogfehérítést is. De azt olvastam, hogy a töméseket nem fehéríti a cucc.


A kérdés akkor összefoglalva annyi, hogy ti milyen sorrendben vágnátok bele a fogak rendbetételébe, ha az én helyemben lennétek? A töméseket, gyökérkezelt fogat, szabályozót, és fehérítést is beleszámítva.


Annyit viszont tudok, hogy a gyökérkezelt fognak, és a harapásra érzékeny őrlőnek rendben kell lennie, mert azok kellemetlenek, továbbá ennek a nagyon pici letörésnek bal 1-es fogon.


Egyébként 16 éves fiú vagyok, szóval jó lenne valamit kezdeni velük.

2016. máj. 12. 21:27
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én ebben a sorrendben vágnék bele, amit a kérdésedben leírtál. A fogak rendbe tétele, fogszabályzás és fogfehérítés. A tömésekkel kapcsolatban pedig mindenképp szólj a fogorvosnak, hogy fájnak azok a fogak. Ha nemrég tömte be őket, akkor még előfordulhat, hogy a kezelés miatt fájnak, de a rágófogadnál valószínűleg magas a tömés és ezért fáj, ha ráharapsz. Mindenképp menj el egy szakorvoshoz és konzultáld meg vele, hogy milyen kezelésre van még szükséged és hogy megoldható-e a fogszabályzás.
2016. máj. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


A rágófoggal valószínűleg nem lesz gond, a szabályozást mindenképp megoldom, de a front fogakat esztétikai szempontból kérhetem, hogy tegye rendbe? Rendbe teszi, az oké, főleg, hogy fizetőssel tömetem, de emiatt nem néz hülyének?


A gyökérkezelt bal 2-es, és a fájós rágó még nemrég volt tömve, de amiket esztétikailag tömetnék, azok 1 évesek.

2016. máj. 13. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem fog hülyének nézni, ettől ne félj. Az esztétika igenis fontos és én úgy tapasztaltam, hogy ezt a fogorvosok is így gondolják. Mikor mész konzultációra?
2016. máj. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már voltam, mondták, hogy hétfőn délelőtt menjek.
2016. máj. 19. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!