Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezt az elszíneződést el lehet...

Ezt az elszíneződést el lehet távolítani a fogakról? Természetesen orvosi rendelőben gondoltam.

Figyelt kérdés

Szóval :

fél évente,évente szorgalmasan járok ultrahangos fogkő eltávolításra,amolyan évenkénti rutin ellenőrzés ez.Rendben van minden,nincs lyukas fogam,stb.Fogkövet is ugye leszedte a doki,


DE :

az elülső 2-3 fogam közt,illetve oldalánál vannak ilyen kis barnás elszíneződések...amire a doki azt mondta,hogy ez sima elszíneződés.


Elfelejtettem tovább vinni ott a dolgot,hogy megkérdezzem,hogyha az ultrahangos fogkő eltávolítás során nem jött le,akkor milyen módszer van az elszíneződések eltávolítására?


Életemben semmi kávé tea cigi bor,kólát teát utálom,stb,tehát nem tudom,mitől vannak ezek ott.



Van apró barna pötty is az egyik fogam tövében.



Kérdésem : ezeket a kis barna elszíneződéseket mivel lehet eltávolítani ? Air Brush ? AZ elvileg erre van kitalálva.


Ha már implantátumokat is csinálnak,remélem,hogy barna elszíneződést is el lehet valahogy tüntetni,nem ?..



Megköszönném,ha valaki tudna ötletet adni,vagy véleményt írni.


28/L


2016. máj. 13. 00:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Az az elszíneződés nem tömés véletlenül? Mert a tömés elszíneződik.... És ha az színeződik el, az ellen nem igen lehet mit tenni. Nekem sajnos látványos helyen van tömve és elszíneződött....Elektromos fogkefém van és az jobban tisztít. Valamit halványodott, de eltűnni soha sem fog.
2016. máj. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a fogak között is letisztította, majd polírozta a fogorvos és eltűntek a barna elszineződések, talán keress másik fogorvost, aki alaposabb munkát végez.
2016. máj. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ennél jobb magánorvosi rendelés nincs Szegeden...profik..ezzel nincs is gond...nekem is bement a fogak közé,le is polírozott mindent,ahogy azt kell.


tömés nem lehet,mert az egyik fogamban például nincs tömés,de mégis itt van a kis barna szín a fog hátulján/oldalán...

2016. máj. 13. 13:40
 4/7 A kérdező kommentje:
gondolom,ha a tömés miatt lenne neked,mert azt mondod,hogy a tömés elszíneződik,akkor gondolom újra kell tömni...cserélni kell a töméseket is 10-15 évente...nekem a legmodernebb fehér töméseim vannak,de majd meglátom,mi lesz 15 év múlva..szóval azt is el lehet távolítani,csak ki kell cserélni a tömést..aláfúr és betömi fehér töméssel...
2016. máj. 13. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha elszineződés és polírozásra nem tűnt el, akkor gondolom fogfehérítést kell kérned, kérdezd meg az orvostól.
2016. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
utána olvastam,hogyha az elszíneződés nem jön le fogkőeltávolításkor,akkor alkalmazzák az Air Brush vagy Air Flow-t,ami valami sófúvásos izé,csak nem tudom,valakinek van e valami tapasztalata ezzel
2016. máj. 13. 16:49
 7/7 A kérdező kommentje:

"Akinél nem a fogkő, hanem inkább az elszíneződés okozta lerakódás a jellemzőbb, már az első alkalommal is ajánljuk a nagynyomású „Prophy Mate neo” sópolírozást."


vagy AirBrush sófúvás,több neve van.

2016. máj. 13. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!