Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Reggeli rossz lehelet ellen?

Reggeli rossz lehelet ellen?

Figyelt kérdés

Nem tudom ismeritek-e azt a jelenséget, hogy reggel éhgyomorra fogat mostok, majd rá 10-15 percre már érzitek, hogy nem friss a szátok. Másoknál is észreveszem, főleg reggel a buszon émelyítő.

Félévente járok fogrovosi kontrollra magán dokihoz, fogkövek tisztítva + polírozva, lyukas fog nincs. Nyitott gyomorszájam sincs. A jelenség eltűnik, ha kajálok és utána mosok fogat, de egészen az első étkezésig akárhányszor mosok fogat újra visszajön a rossz lehelet/szájíz, persze nem olyan mértékben, mint ébredés után.

Van olyan köztetek, akinek egy sima fogmosástól elmúlik, vagy ez normális?



2016. máj. 13. 01:26
 1/4 anonim válasza:
Ez teljesen normális, nekem is ilyen ez a jelenség. Amit én szoktam ez ellen: Reggeli fogmosás után egy kis Listerin-es öblögetés. :)
2016. máj. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld ki a száj detoxikálását közönséges , olcsó száraz VÖRÖS borral. Az apróságokat nem írom le, de a lényeg: egy kis korty bort veszünk a szánkba, ami aztán lassacskán forgatjuk a fogaink között úgy, hogy a hátsó fogakhoz is eljusson. Eleinte olyan csípős, marós érzés lesz, de ne adjuk fel, csak mozgassuk tovább. Érezni fogjuk, hogy váladékot fog vinni magával, de ne adjuk fel még folytassuk. Egészen addig, amíg a csípős-marós érzés meg nem szünik. Akkor már tudjuk, hogy a bor elvégezte a feladatát. Ekkor a zagyvalékot kiköpjük (le ne nyeljük). Az egész művelet csak pár percet vesz igénybbe, de hatásos.

Utána néhányszor öblítsük a szánkat. Ezzel a módszerrel sok problémát előzünk meg.

2016. máj. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ja igen, listerine-t is használok, illetve esténként fogselyem, használok interdentalis fogkefét és egycsomós kefét is a nehezen elérhető helyek miatt.

#2- köszi a tippeket, de ilyen rituálék helyett megreggelizem, utana mint írtam elmúlik, ha úgy mosok fogat.

Amugy se egészséges kihagyni a reggelit, éhen is halnék. :)

2016. máj. 13. 08:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Korai keles es fogmosas.


Mar 30 eve bevallt, de csak masnap reggelig tart. :)

2016. máj. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!