Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tejfogam van, felnőttként....

Tejfogam van, felnőttként. Tegnap éreztem, hogy meg van duzzadva alatta az ínyem, érzékeny. Kamillával öblögettem. Ma reggel egy "hólyag" volt már rajta, ami vérzik és váladékozik, illetve azt vettem észre, hogy a tejfogam szürkés lett. Tályog lehet?

Figyelt kérdés
Bal oldalon van, lent, az első elő-zápfog mögött. Jobb oldalon is volt, ugyanott, de azt kihúzták, több, mint tíz éve. Maradandó fog nincs alatta, de mivel semmi problémám nem volt vele szinte soha, a fogorvosom azt tanácsolta, hogy ne bántsuk. Nem fáj, csak kellemetlen. Viszont sok mindent olvastam az esetleges szövődményekről, amik megijesztettek. Pünkösd miatt keddig biztosan nem jutok el fogorvoshoz, gyulladáscsökkentőm Donalgin van itthon. Ugyanolyan erősen moshatom ott is a fogam mint máskor? Célszerű lenne fertőtleníteni a fogkefét a fogmosások között? A kamillás- és antiszeptikus szájvizes öblögetés mellett tehetek még valamit? Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat.

2016. máj. 14. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Elhalt a tejfog, a beszürkülés egyértelmű jele ennek (tejfognál ez elég gyakori, főleg ha szuvas is volt). Az elhalt fogban pedig már nem reagál az ideg, tehát fájdalmat sem érzel. Gyökérkezelni a tejfogat nem lehet, ezért csak az eltávolítása lehetséges, a lehető leghamarabb. Ha most nem is tudsz fogorvoshoz menni, ha a hétvége alatt feldagad az arcod ne várj vele egy napot se és menj fogászati ügyeletre (max. gyógyszert írnak fel). Kedden pedig keresd fel a saját fogorvosodat.

Az antiszeptikus öblögetés jó, akár lehet erősebb is pl. corsodyl vagy sós vizes öblögetés (3deci vízbe 2 kanál só). Fogkefe: attól függ mivel akarod fertőtleníteni. Házi fertőtlenítőkkel semmiképp se (pl. clorox), de belemárthatod szájvízbe vagy sós vízbe. Egyébként az se baj ha nem csinálod és csak megbontasz egy újat miután kihúzták.

2016. máj. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, és a tanácsokat, már csak azért is, mert ma kiderült, hogy az orvosom szabadságon van. Nem dagadt fel az arcom, a gyulladás szinte teljesen visszahúzódott, a fogam háromnegyede pedig kifehéredett. (Jól gondolom, hogy "üreges" lehet, és a véres váladék színezte el? Bár azt nem értem, hogy minden jel nélkül - fájdalom, mozgás - így el tud halni egy fog, ez olyan igazságtalan.. Tejfog, nincs alatta maradandó, nagyon figyelek a fogápolásra és mégis hamarosan kétszeresen foghíjas leszek).
2016. máj. 17. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!