Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogselyem miatt rossz fogak...

Fogselyem miatt rossz fogak lehetnek?

Figyelt kérdés

Nem tudok másra gondolni csak erre, mikor ránézek a fogaimra. Extrém közel vannak a fogaim egymáshoz, ezért a fogorvosom fogselymet javasolt egy éve. Azóta a tövüknél szuvasodnak a két fog között. :( Van vlkinek hasonló tapasztalata?

Egyébként naponta többször mosom jó alaposan, szájvizelek is, rágózom, nem tudom elképzelni h más oka lenne, mint az, hogy a fogselyem - ahogy tolom lefelé - tolja le és hagyja ott a koszt, ami ezt okozza a fogtövekben.



2016. máj. 17. 04:59
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Igen.

"ahogy tolom lefelé - tolja le és hagyja ott a koszt, ami ezt okozza a fogtövekben."

A fogselymet NEM lefelé toljuk hanem fölfelé.

Vásárolj egy fogközötti kefét.

2016. máj. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Valahogy be is kell juttatni a fogselymet... Áthúzni nem tudom a fogak alatt/között...

Van fogköztisztító kefém, de csak néhány helyre fér be a nagyőrlőkhöz, az elülső fogaim annyira szűken vannak, hogy pl a metszőfogaim takarják félig a következőt. :(

2016. máj. 17. 07:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt gondolom meg tapasztalom hogy ha közel vannak a fogak egymáshoz akkor egymást nyomják és emiatt lyukadhat ki a fog. Megpattan a zománc. Aztán már könnyű dolga van rosszul mosott, ott maradt maradéknak.
2016. máj. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A jó alapos mit takar?

A túlzott közelség miatt romlanak amúgy. Köztük marad a maradék, lepedék és romlik. A fogselymet nem lefelé kell tolni hanem előre-hátra mozdulattal bejuttatni és lefelé és oldalra is mozgatni. Este fogmosás után szoktál még enni vagy inni? Csak sima vizet lehet inni! Különben semmit nem ért a dolog. Mennyi ideig mosod? Milyen a kefe: puha vagy közepesen erős? Milyen a fogkrémed?

2016. máj. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Reggel és este Elmex+oralB fogselyem és interdentalis függően attól, mekkora a hely közöttük. Utána szájvíz. Nap közben fogmosás+rágó. Heti kétszer Elmex gélt is bevetek. Évek óta csak vizet iszom, nem szeretem a cukros üdítőket, és nem is ihatom, mert inzulinrezisztens vagyok és van PCOS-om is. Szóval semmi cukros és fehérlisztes cucc. Nem dohányzom, nem kávézom, nem iszom teát.

Azért vagyok ennyire kétségbe esve, mert ez a mostani 2 év eredménye, h ennyire rosszak lettek, előtte is kezdett, de 27 éves koromig meg egy árva baja sem volt a fogaimnak, és azalatt nemhogy csökkentettem volna a rá való odafigyelést, hanem nőtt is. Azelőtt csak fogmosás napi kétszer+szájvíz+rágó kombó volt, az is olcsó fogkefével és fogkrémmel. Viszont most egyedül élek és azt veszem meg saját pénzen, amit csak akarok, így jobban oda tudok figyelni. Jelenleg Elmex fogkefével mosom (vlmi olyan aminek belül hosszabbak a sörtéi, így állítólag jobban bemegy a fogak közé), közepesen kemény/puha sörtéjűnek érzem.

2016. máj. 17. 18:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az IR-nek a következménye a fogromlás egyébként, főleg ha esetleg genetikailag is van gond. Van egy időszak az életben amikor nem romlik és után hirtelen. Ez természetes. Érdemes lenne extra soft feliratú kefét venned mert a kemény az ront rajta.

Fogorvossal is érdemes erről beszélni, hogy milyen alapbetegséged van (D-vitamint szedsz? pajzsmirigy hormont néztek?) esetleg genetikai oka lehet.

2016. máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen. Pajzsmirigy alulműkszik sajna mindehhez. :( Akkor most ha megyek fogdokihoz akkor mondom neki, h mik vannak, hátha hasznos infó van, amivel továbbléphetünk. D-t és folsavat szedek, illetve metformint. Emellett rendszeresen mozgom, így a gyógyszerrel és a diétával együtt nincs gondom nagyon a súlyommal se és a menzeszemmel se, de akkor ezek szerint mással van... :(
2016. máj. 17. 20:17
 8/8 A kérdező kommentje:
Szelént pedig nemrég kezdtem el szedni, úgy hallottam, jó a körmökre és a hajra, aztán itthon olvasom, h az is jótékony a pajzsmirigyre.
2016. máj. 17. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!