Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hétfőn kiműtötték a bal alsó...

Hétfőn kiműtötték a bal alsó bölcsességfogam és mellette lévőt is. Összevarrták.3 napja úgy fáj hogy a falat kaparom! Normális dolog ez? Meddig fog ez fájni? Mikor gyógyul meg?

Figyelt kérdés

Két nappal ezelőtt írattam fel az itteni fogorvossal Xilox fájdalom csillapítót és írt még antibiotikumot is.

A fájdalom csillapító alig hat. A szemgödröm is fáj, pedig napi 4-5 tasakkal iszom. Mégsem tudok esténként aludni a fájdalomtól.

Ez normális? Meddig lesz ez így?


2016. febr. 20. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Altattak vagy erzestelenites? Hany percig tartott a mutet?

Es kihuzni nem lehetett?

2016. febr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ma már nem szabadna ennyire fájni, szerintem mutasd meg mielőbb orvosnak.
2016. febr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Érzéstelenítettek. A műtét kb 80 perc volt. Két férfi orvos barbárkodott a számban. A bölcsességfogam keresztbe nőtt az állkapcsomon és összenőtt valamennyire a csonttal. Onnan lefúrták lefaragták a csontot és csak utána tudták kiszenvedni a számból. A mellette lévőt pedig kettétörte.
2016. febr. 20. 14:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Jobbulast!
2016. febr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Hívtam a dokit. Azt mondta hogy ez teljesen normális hogy ennyire fáj :) de ha jobban fájna akkor menjek vissza. Mondtam neki hogy ettől jobban nem fájhat. Ő pedig nem tud mit tenni. Szedjem a fájdalomcsillapítót, míg megáll a vesém meg a májam.

Magyarul dögöljek meg... :(

2016. febr. 20. 15:00
 6/11 anonim válasza:
Nekem is most műtötték ki. Ketodexet írt fel a fogorvosom, és nagyon jól használt a fájdalomra. :)
2016. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nekem nem. már a falat kaparom
2016. febr. 20. 19:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem műtöttek ki semmit,csak két fogamat tömték alul ,felül és három hete én is gyógyszeren élek. A torlómtól a fülemig fájt az egész arcom, most kaptam antibiotikumot és kicsit jobb,de aludni én sem tudok. Tanácsot nem tudok adni, csak mondani hogy kitartást,én átérzem a fájdalmam, nekem is mondogatták hogy majd ha igazán fáj,akkor mit csinálok? Nem tudom,attól hogy nem verem a fejem a földbe miért hihetetlen hogy őrjítő a fájdalom,na mindegy. Jobbulást neked.
2016. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az biztos hogy én már a falba is lyukat ütöttem, igaz hogy kicsit fájt a kezem, de az állkapcsom és a fejem jobban.

Az biztos hogy ha én ezt tudom hogy ez ilyen szar akkor nem vállalom és nem is tanácsolom senkinek. Iszonyatos!

Talán egy hét után még úgy saccolom hogy 2-3 hét mire nem fog annyira fájni hogy tudjak aludni. Dolgozni sem semmiképpen munkahelyen és otthon sem. Pénzünk sem lesz és a munkám is áll...komoly anyagi kiesés. Mire jobban leszek addig anyagilag megyek csődbe :(

2016. febr. 22. 09:53
 10/11 A kérdező kommentje:

Most jövök a sebészetről.

Be volt gyulladva a seb. Azért fájt ennyire. Felnyitotta kivakarta tett bele kódot gézt oszt jónapot. 3 nap múlva cseréltessem ki a körzetisemmel.

Addig is a szenvedés kezdődik elölről. Potyára volt minden.

2016. febr. 22. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!